۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۴
کد خبرنگار: 913
کد خبر: 83327586
۰ نفر
بی عدالتی نتیجه ترک امر به معروف و نهی از منکر است

سنندج - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر را ترک نمی کردیم، شاهد بی عدالتی و فساد نبودیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد توکلی عصر شنبه در مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جوار یادمان شهدای گمنام دانشگاه کردستان اظهار داشت:  به فرموده حضرت علی (ع) اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه‌ای ترک شود، اشرار بر مردم آن حاکم می شوند.
وی با اشاره به تجهیزات فوق العاده رژیم بعث در جنگ تحمیلی، افزود:  برخی دست های داخلی هم به کمک صدام آمده بودند و همانگونه که دیده شد با فرار بنی صدر یک سال طول کشید تا خرمشهر از دست دشمنان آزاد شود.
وی آزادی خرمشهر را دارای سه نتیجه مهم اعلام کرد و افزود: اولین دستاورد که همان بازپسگیری خرمشهر بود، دومین آن برگشتن ورق جنگ به نفع ایران و سومین نتیجه هم تقویت روحیه رزمندگان و تغییر ماهیت آن بود چون خفت صدام را نشان داد.
توکلی با تاکید بر اینکه امروز هم خرمشهرهایی داریم افزود: خرمشهر را کسانی تصرف کردند که امروز بر عدالتی دامن می زنند و طرح ها و سیاست های الگویی را با بدجنسی برنامه ریزی می کنند که فسادهای فراگیر را در کشور به وجود آورده است و لذا باید ایران را از شر این فسادها رها کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، به وجود 403 میلیون سپرده بانکی در کشور اشاره کرد و افزود: چهار دهم درصد از این حساب ها مالکیت 52 درصد مجموع سپرده ها را دارند و 48 درصد بقیه در اختیار 99.6 درصد است که این قطعا اسلامی نیست و در ردیف خرمشهرهایی است که باید آزاد شود.
توکلی این وضعیت را در زمینه اشخاص حقوقی بدتر اعلام کرد و افزود:  در این بخش سه درصد افراد حقوقی مالک 96.4 درصد از این سپرده ها هستند و 97 درصد بقیه مالک حدود 4 درصد باقی سپرده های حقوقی تشخیص داده شده اند و این به معنای فاجعه، فقر و شرمندگی است.
وی تاکید کرد: زمانی که برادر رئیس جمهور و یا معاون اول کشور به دلیل فساد مالی محاکمه و محکوم می شود احساس سربلندی می کنیم.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجرمان یقه سفید را خائن معرفی کرد و اظهار داشت: قربانیان این عده، زنان و کودکان خیابانی، بیکاران و بیماران افسرده هستند که شکم صدها انسان را بدون خونریزی پاره کرده اند.
توکلی تاکید کرد: باید به دنبال خرمشهرهایی باشیم که در تصرف غریبه هاست و در این راه باید با جان و دل مبارزه کنیم چراکه کودتای نظامی و مخملی توان براندازی جمهوری اسلامی را ندارد اما فساد قادر است جمهوری اسلامی را ساقط کند.
وی افزود: باید همه ما بخاطر اسلام و ایران با فساد مقابله کنیم و مهمترین خرمشهر پیش روی ما برچیدن همین فسادهاست.
وی به فعالیت انجمن مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هم اشاره کرد و افزود: این انجمن عملکرد خوبی در معرفی اشرار اقتصادی داشته است و همه می توانند به این انجمن برای شناسایی، شناساندن و ساقط کردن مفسدان کمک کنند.
9937 / 3034

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =