۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۳
کد خبرنگار: 953
کد خبر: 83327579
۰ نفر
مشکل تجاری سازی محصول های علمی

بندرعباس - ایرنا - رییس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: حرکت تبدیل دستاوردهای پژوهشی به محصول در یک دهه اخیر آغاز شده ولی در تجاری‌ سازی محصول ها مشکل داریم.

علی فتا  روز یکشنبه در خصوص تجاری سازی دستاوردهای علمی اظهار داشت: این موضوع به فرهنگ سازی برمی‌گردد که آن را می‌توان از مدارس آغاز کرد.


وی ادامه داد: نباید در مدارس متوقف ماند، بلکه دانشگاه ها فرهنگ سازی را بایستی در محیط های دانشجویی دنبال کنند.


وی اضافه کرد: سالانه هزاران دانشجو از دانشگاه دانش آموخته می‌شوند که همین موضوع درصد بیکاری افراد تحصیل کرده را نیز بالا برده  و از سوی دیگر این بیکاری به خود دانشجویان نیز برمی گردد.


رییس پارک و علم و فناوری هرمزگان ابراز داشت: دانشجویان باید در یک حوزه مشخص متخصص شده و در همان بخش صاحب سبک شوند.


فتا یاد آور شد: پارک علم و فناوری هرمزگان به عنوان حلقه واسط بین دانشگاه و صنعت با دادن تسهیلات ارزان قیمت و با تنفس ۲ ساله با بهره ۵ درصد در تلاش است از ظرفیت دانشجویی و سایر افراد خلاق برای توسعه فناوری بهره ببرد.


وی بیان داشت: جوان هرمزگانی در این مسیر بایستی انگیزه و خودباوری داشته باشد و برای برآوردن نیاز استان کار کرده و محصول مورد تقاضا را به بازار عرضه کند.


رییس پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: نباید از ظرفیت دریا غافل شد زیرا سود همین یک موضوع دریا می تواند همه استانهای جنوبی را خودکفا کند و مساله مهم توان استفاده  از این ظرفیت و تولید فناوری مورد نیاز و عرضه آن به بازار است.
رییس پارک علم و فناوری هرمزگان در پایان با تاکید بر به کارگیری دیپلماسی علمی در گام دوم انقلاب افزود: لازم است در این برهه زمانی در حوزه دیپلماسی علمی فعالانه کار کرد و از ظرفیت شرکت های فعال دانش بنیان برای تحقق خواسته‌ه بهره برد.


6048/3219

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =