۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۸
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83327571
۰ نفر
بیش از 61 هزار جلد کتاب در کردستان به امانت داده شد 

سنندج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 61 هزار و 323 جلد کتاب به اعضای کتابخانه های عمومی این استان امانت داده شد.  

محمد عبدالملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین کتاب های به امانت داده شده در این ایام در حوزه ادبیات بوده که شامل 34 هزارو 561 جلد در موضوع های شعر، رمان و داستان است.


وی افزود: در حال حاضر 50 کتابخانه نهادی و 30 کتابخانه مشارکتی در این استان فعال است که 48 هزار عضو کتابخانه های عمومی استان هستند.


عبدالملکی با بیان اینکه 750 هزار نسخه کتاب در مخازن کتابخانه های عمومی کردستان وجود دارد گفت: این کتاب ها در موضوع های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، خانواده، اقتصادی و سایر موارد نیز موجود است.


مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اظافه کرد: 158 کتابدار نیز در بخش کتابخانه های عمومی استان فعال هستند که علاقه مندان و مراجعه کنندگان را راهنمایی می کنند.


وی اضافه کرد: در کتابخانه های عمومی برنامه های مختلفی از جمله نقد کتاب، نشست کتابخوان، کانون ادبی، شعرخوانی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، جمع خوانی، قصه خوانی، مسابقات، کارگاه نقاشی، خلاصه نویسی کتاب ها اجرا می شود.


به گزارش ایرنا، سال گذشته 503 هزار و 350 جلد کتاب در کردستان به امانت داده شده که بیشتر در حوزه های فلسفه، روانشناسی، علوم اجتماعی، علوم محض و ادبیات بوده است.


7349 / 3034 


اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =