۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۳
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83327570
۰ نفر
پوشش مهارت آموزی سربازان وظیفه در کردستان بیشتر می شود

سنندج - ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: سال گذشته یک هزار و 44 نفر از سربازان لشگر 28 پیاده ارتش در کردستان از آموزش های مهارتی بهره مند شدند و این اداره کل درصدد توسعه این آموزش ها در میان سربازان سایر نیروهای مسلح است.


سید جمیل احمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 71 دوره آموزش مهارتی در قالب 30 حرفه سال گذشته برای سربازان علاقه مند برگزار شد.


وی با اشاره به اینکه امسال 229 سرباز لشگر 28 پیاده ارتش در کردستان آموزش های مهارتی دریافت کرده اند، افزود: این آموزش ها در قالب 16 دوره آموزشی و در هشت حرفه برگزار شده و امید است با تعاملات دو سویه شاهد رشد و توسعه بیش از پیش آموزش های مهارتی در بین سربازان باشیم.


احمدی فراگیری آموزش های مهارتی در حین خدمت را فرصتی بسیار خوب برای جوانان در راستای توانمند سازی آنها برای ورود به بازار کار اعلام کرد و گفت: آموزش های مهارتی به عنوان یکی از ارکان اصلی دستیابی به بهره وری تولید و افزایش تولیدات داخلی با تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد می تواند نقش مهم و تاثیرگذاری را در تحقق شعار سال داشته باشد.


مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با اشاره به تلاش این اداره کل در راستای گسترش مهارت های فنی و حرفه ای به عنوان زیربنای اشتغال اضافه کرد: سالانه به صورت میانگین به 27 هزار نفر در استان مهارت های فنی و حرفه ای آموزش داده می شود.


وی یادآور شد: این افراد در 12 مرکز آموزشی ثابت فنی و حرفه ای و 134 آموزشگاه ها آزاد فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی با هدف ایجاد اشتغال پایدار می بینند.


احمدی با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان تنها متولی رسمی ارائه آموزش های مهارتی است، افزود: طرح کارورزی و طرح استاد - شاگردی از دیگر برنامه های فنی و حرفه ای است.


وی ظرفیت آموزشی مراکز دولتی و خصوصی استان کردستان در سال را حدود 5.5 میلیون نفر ساعت اعلام کرد و اظهار داشت: 38 درصد از تعهدات آموزشی این اداره کل توسط مراکز خصوصی انجام می شود.


به گزارش ایرنا، در حال حاضر 134 آموزشگاه فنی و حرفه ای خصوصی در این استان مجوز فعالیت دارند که 684 مربی در آنها مشغول به کار هستند.


7349/9102

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =