خرید گندم به نرخ تضمینی در رامشیر84درصد افزایش یافت

اهواز - ایرنا - رییس تعاون روستایی رامشیرگفت:64هزار تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان رامشیری خریداری شد که این میزان درمقایسه با سال زراعی گذشته 84درصدی افزایش نشان می دهد.

ایمان هرمزی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان خرید گندم به نرخ تضمینی ، یک رکورد بی سابقه در این شهرستان محسوب می شود.


وی با پایان عملیات برداشت و خرید تضمینی در این شهرستان که شامل بخش های مرکزی و مشراگه است گفت: از میزان گندم خریداری شده تاکنون بالغ بر ۵۱ هزار تن حمل و به کارخانجات آرد و سیلوها حمل شده و با همکاری اداره غله و بازرگانی منطقه چهارکشور حدود ۱۳ هزار تن گندم در حال حمل به سیلوهای است.


به گفته هرمزی نژاد بهای خرید گندم به قرار هر کیلوگرم 17هزار ریال به حساب کشاورزان رامشیری واریز شده است.


برداشت گندم در خوزستان از 26فروردین با 2 هفته تاخیر که ناشی از بروز سیلاب و آبگرفتگی در بسیاری از مناطق خوزستان بود شروع شد و تا پایان خرداد ادامه دارد.


پیک برداشت و خرید گندم در خوزستان 40روز از آغاز برداشت این محصول است.


تاکنون حدود یک میلیون و 160هزار تن از کشاورزان گندمکار خوزستانی به نرخ تضمینی خریداری شده است.


پیش بینی شده تا پایان فصل برداشت و خرید ، حدود 1.4میلیون تن گندم مازاد برنیاز کشاورزان خوزستانی خریداری شود.پارسال یک میلیون و 131هزار تن گندم به نرخ تضمینی از کشاورزان خوزستانی خریداری شده است.


در جریان سیلاب فروردین حدود 200هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان دچار آبگرفتگی شد و حدود 750هزار تن گندم آماده برداشت از بین رفت.


6065/ 6037

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =