حدود ۸۷ هزار زائر راهی سرزمین وحی می شوند

قشم – ایرنا - نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: امسال ۸۶ هزار و ۹۵۰ زائر به حج تمتع مشرف می شوند که ۸۱ هزار نفر را زائران و بقیه را عوامل و دست اندرکاران برگزاری مناسک حج تشکیل می دهند.

 
 

به گزارش ایرنا سید عبدالفتاح نواب روز شنبه در همایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ در قشم افزود: امسال برای نخستین بار همه پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود از این رو سعی می‌شود برنامه مدونی برای آسایش زائران طراحی شود.
وی ادامه داد: هدف از برگزاری این همایش‌ها، آموزش عملی و تشریح احکام و مناسک و مسایل بهداشتی به زائران است که توسط روحانیان، عوامل اجرایی و پزشکان کاروان‌ها انجام می‌شود.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: برای هر کاروان ۱۲ نشست برگزار می‌شود که نکات مختلف مناسک حج از جمله طواف، سعی صفا و مروه و تقصیر و موارد امنیتی و غیر آن آموزش داده شود تا زائران با آمادگی کامل وارد عربستان شوند.
وی افزود: در حج تمتع فرد باید آمادگی برای سفر داشته باشد و نیز بتواند دستاوردهای حاصل از آن را در طول زندگی مورد استفاده قرار دهد.

 

** هشت کاروان از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار کرد: یک هزار و ۲۳۴ زائر شیعه و اهل سنت در قالب هشت کاروان امسال از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند.
وی افزود: بیش از ۶۰۰ نفر از این زائران از شهرستان قشم هستند.
همایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و دیگر مسوولان استانی و علمای اهل سنت روز شنبه در تالار وحدت شهر قشم برگزار شد.
۷۵۰۰/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =