پنج حلقه چاه در شاهرود تجهیز و حفر می شود

سمنان- ایرنا- معاون شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان گفت: عملیات اجرایی تجهیز سه حلقه چاه و حفر 2 حلقه چاه در شهرستان شاهرود برنامه ریزی شد.

محب علی حیدریه عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعتبار تجهیز و حفر پنج حلقه چاه به منظور تامین آب آشامیدنی شهر شاهرود 12 میلیارد ریال است و این میزان اعتبار از محل منابع استانی متوازن تامین شده است.


معاون شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به اینکه با اجرای این طرح ها مشکل کم آبی شهروندان شاهرودی در ساعات اوج مصرف مرتفع می شود، تصریح کرد: اجرای عملیات تجهیز و حفر این چاه ها به میزان 100 لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب آشامیدنی شهر شاهرود اضافه می شود.


حیدریه با بیان اینکه عمق دسترسی به سفره های آب زیرزمینی در سال های اخیر افزایش یافته، تاکید کرد: مصرف بهینه از منابع آبی اصلاح الگوی مصرف بیش از پیش نیاز به فرهنگ سازی دارد.


معاون شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان با اشاره به هزینه های تامین آب آشامیدنی، یادآور شد: در حالی که قیمت فروش آب در استان سمنان چهار هزار و 100 ریال و پایین تر از میانگین کشوری است، هزینه واقعی تولید و تامین هر متر مکعب آب آشامیدنی در این استان 13 هزار و 230 ریال است.


به گزارش ایرنا، شرکت آب و فاضلاب شهری سمنان در قالب بیش از 241 هزار انشعاب به 636 هزار و 500 نفر در استان آبرسانی می کند، 1.5 درصد از مشترکان آب و فاضلاب شهری کشور در استان سمنان قرار دارند و سرانه مصرف آب در بخش خانگی در استان به ازای هر نفر 155 لیتر بر ثانیه است.


شبکه انتقال آب استان سمنان بیش از 2 هزار کیلومتر است که به گفته مسوولان امر حدود 30 درصد از آن ها فرسوده است.


9891/6103