۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۸
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83327411
۰ نفر
سهم اعتبارات آلایندگی استان بوشهر نباید با لابی گری از بین برود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: سهم اعتبارات آلایندگی این استان نباید با لابی گری و رفاقت بازی عده ای از بین برود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان بوشهر افزود: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و بزرگان استان در خصوص لابی گری برخی افراد از دیگر استان ها نسبت به جذب اعتبارات عوارض آلایندگی واکنش و صحبت کنند.


وی تاکید کرد: در حالیکه آلایندگی موجود در شهرستان عسلویه سلامت مردم را به خطر انداخته برخی افراد با لابی‌گری قصد دارند اعتباراتی که حق مردم استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه است به دیگر استان‌ها تخصیص دهند.


گراوند اضافه کرد: اعتبارات عوارض آلایندگی حق آشکار مردم استان بوشهر است و نباید با لابی گری جابه جا شود و این اقدام ظلمی آشکار و نابخشودنی در حق مردم این استان است که هیچگاه فراموش نمی‌شود.


استاندار بوشهر ادامه داد: در قانون آمده در جایی که منبعی در بین استان ها ایجاد آلودگی می کند باید تصمیم گیری شود اما در زمان حاضر هیچگونه سنجش و اقدامی صورت نگرفته و تنها می خواهند با لابی گری منابع استان را ببرند.


استاندار بوشهر گفت: در دولت تدبیر و امید نباید سهم عوارض آلایندگی استان بوشهر به شهرستان هایی که حقشان نیست اختصاص یابد اگر این سنگ بنای کج بنا نهاده شود تا این سنگ بنا را بخواهیم از بین ببریم باید سالهای سال تلاش کنیم.


گراوند ادامه داد: با توجه به فاصله ۸۰ کیلومتری این شهرستان ها از استان بوشهر می خواهند از چه رانتی اعتبار استان را برای استان خود ببرند.


وی اضافه کرد: اجازه نمی‌دهم دستگاه‌ها بنشینند با لابی گری و رفاقت بازی در سطح ملی سهم استان بوشهر را نادیده و به استان‌های دیگر منتقل کنند این کار برای مردم قابل پذیرش نیست.


گراوند گفت: ۸۰ درصد کارکرد عسلویه ملی است پس نباید منابع اعتباری مربوط به آلایندگی‌های این شهرستان به شهرستان هایی که حقی در آن ندارند سرازیر شود.


وی یادآور شد: قریب به ۴۰ تا ۴۵ درصد اعتبارات استان را می خواهند جابه جا کنند برای استان‌هایی که به هیچ وجه حق این رقم را ندارند و فقط با لابی گری می خواهند این کار را انجام دهند.


استاندار بوشهر گفت: در شرایطی که پایتخت انرژی ایران نیاز به آرامش دارد این اقدام برضد آرامش مردم و برضد آن فضای آرامی است که ما برای کار و تلاش در استان فراهم کردیم.


وی از نمایندگان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست اجازه ندهند عده‌ای با لابی گری اعتبارات استان را ببلعند و تقسیم کنند.


استاندار بوشهر ادامه داد: براساس نشست امور بانوان استانداری با ۳۰ تا ۴۰ نفر از مردم شهرستان عسلویه ۸۰ درصد این خانوارها یک تا دو مریض دارند وبرخی از نوزادان تازه متولد شده مبتلا به سرطان هستند حق این مردم را باید به چه کسانی داد.


استاندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی با نظارت دقیق از منابع و اعتبارات محدود موجود نهایت استفاده را داشته باشند.


گراوند ادامه داد: رویکرد و جهت گیری استان در سالجاری بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام و ایجاد رضایت در مردم است.


وی برضرورت تشکیل به موقع شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان ها برای تصمیم گیری و تبادل موافقت نامه‌ها در زمان مقرر تاکید کرد.


گراوند اضافه کرد: ۲۰ درصد اعتبارات به صورت استانی و ۸۰ درصد به صورت ملی است که سازمان‌ها نسبت به جذب اعتبارات ملی باید پی گیری لازم را داشته باشند و هرگونه سهل انگاری در جذب اعتبارات ملی باعث می شود این اعتبارات به استان‌های دیگر سرازیرشود.


وی بر کنترل و صرفه جویی در اعتبارات هزینه‌ای، تخصیص سهم اعتبارات پژوهشی و صدا و سیما از محل اعتبارات عمرانی تاکید کرد.


گراوند با تاکید بر استفاده از ظرفیت تهاتر در تخصیص اعتبارات افزود: ظرفیتی افزون بر پنج هزار میلیارد تومان برای پرداخت بدهی دستگاه‌ها از محل تهاتر در کشور امسال پیش بینی شده که لازم است دستگاه‌های اجرایی از این فرصت استفاده کنند.


وی در خصوص اعتبارات سفر رئیس جمهوری گفت: اعتبارات سفرموجب رشد و توسعه استان بوشهر می شود.


۶۰۴۵/‏۶۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =