۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۴
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83327410
۰ نفر
استاندار کردستان: مدیران در هزینه ها صرفه جویی کنند

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان خواستار تعیین تکلیف و فروش املاک مازاد دستگاه های دولتی شد و گفت: مدیران اجرایی استان باید در هزینه ها صرفه جویی کنند.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان،  بهمن مرادنیا در سومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه کردستان که به موضوع بودجه‌ استان در سال ۹٨ اختصاص داشت با بیان اینکه امسال حقوق کارکنان دولت رشد و افزایش خوبی پیدا کرده از همه مدیران خواست صرفه جویی در هزینه ها را مورد توجه قرار دهند.
وی اضافه کرد: در سال گذشته تلاش های زیادی برای افزایش اعتبارات استان انجام و نتایج خوبی نیز حاصل شد که این امر نتیجه یک تلاش دسته جمعی بود.
استاندار کردستان با بیان اینکه امیدواریم در سال جاری نیز بتوانیم سهم بیشتری از اعتبارات را برای استان جذب و هزینه کنیم،  افزود: در اعتبارات سایر، امسال به نسبت سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داریم و همین امر ضرورت صرفه جویی را دو چندان می کند.
مرادنیا همچنین بە واحدهای مسکن مهر باقی ماندە در استان و ضرورت اتمام آنها اشارە کرد و یادآور شد: نیاز است به عدە ای از مردم کە جزو اقشار ضعیف هستند و در این طرح سرمایە گذاری کردەاند در این شرایط کمک بیشتری شود.
وی خواستار توجە بە طرح بازآفرینی شهری، موضوع پسماند در شهرهای استان، اتمام طرح تعریض گردنە صلوات آباد سنندج، لایە روبی رودخانە ها و بهبود فضای سبز و ورودی شهرهای استان شد و اضافه کرد: امیدواریم در سال جاری بتوانیم با استفادە از اعتبارات دولتی و ظرفیت های بخش خصوصی در این حوزەها کارهای مهمی انجام دهیم.
مرادنیا بر شفاف سازی محل پرداخت مالیات برخی از شرکت ها تاکید کرد و گفت: گاهی اوقات شنیدە می شود برخی شرکت های بزرگ تولیدی مالیات شان را در استان های دیگر پرداخت می کنند کە ضرورت دارد این امر کاملا شفاف سازی شود.
استاندار کردستان با بیان اینکە درآمدهای مرزی استان در دو ماه گذشته از سال جاری بیش از ۲۳۰ درصد رشد داشتە است، تاکید کرد: تدابیر و راهکارهایی باید اندیشیدە شود کە درصدی از این درآمدها در خود استان خرج زیرساخت ها شود.


7355/9102

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =