امام جمعه قشم: لبخند تنها تفاوت رییس جمهور جدید آمریکاست

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: تفاوت رییس جمهور جدید آمریکا با فرد پیشین تنها در لبخندهای اوست اما در سیاست‌ها تفاوتی با یکدیگر ندارند.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود: مسوولان باید با بصیرت بیشتری نسبت به وقایع آمریکا موضع‌گیری و به جای برگشت آمریکا به برجام، بر رفع تحریم‌ها تاکید کنند.

وی در ادامه به با شاره به شهادت یکی از مرزبانان در قشم تصریح کرد:  نیروی انظامی و دریابانی همواره برای مقابله با قاچاق شهید به این کشور تقدیم می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم شهادت استواریکم «حسن واعظی تختی» را تسلیت گفت و افزود: جزیره قشم نباید محلی برای ناهنجاری‌های اجتماعی باشد و همگان در برابر این مساله مسوول هستند.

وی سپس به بحث تردد مسافران پرداخت و  اظهار کرد: در وضعیت کنونی هم صاحبان لندینگ‌کرافت‌ها گله‌مندند و هم مردم از افزایش نرخ کرایه‌ها ناراضی هستند.

تارم افزود: مسوولان باید به جای گران کردن نرخ کرایه‌ لندینگ‌کرافت‌ها، بسته‌های حمایتی مانند کاهش عوارض و ارائه بسته‌ها سوخت یارانه‌ای و مانند آن  به مالکان این شناورها را ارائه کنند.

وی ادامه داد:  مسوولان باید شرایط را به نحوی مدیریت کنند که منجر به پدید آمدن نارضایتی‌ در جامعه نشود.

امام جمعه قشم خاطرنشان کرد: در شرایط موجود گرانی کرایه‌ها تصمیمی منطقی نیست و باید به گونه‌ای عمل شود که فشاری بر جامعه وارد نشود.

وی در ادامه آشنایی مردم با ترفندهای رسانه ای را یک ضرورت دانست و  بیان کرد: دشمن با انتشار اخبار جعلی و شایعات مختلف قصد دارد در اغتشاش اطلاعاتی ایجاد کند.

تارم افزود: رسانه‌ها به شکل گسترده‌ای در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هجمه ایجاد می‌کنند و قصد دارند با حیله‌های تبلیغاتی افکار عمومی را از حقایق منحرف کنند.

وی ادامه داد: در بازنشر اخبار باید دقت و بررسی لازم به عمل آید تا اخبار نادرست ترویج نشود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب‌های استان هرمزگان در خلیج فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =