امام جمعه قشم: لبخند تنها تفاوت رییس جمهور جدید آمریکاست

قشم- ایرنا- امام جمعه قشم گفت: تفاوت رییس جمهور جدید آمریکا با فرد پیشین تنها در لبخندهای اوست اما در سیاست‌ها تفاوتی با یکدیگر ندارند.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته قشم افزود: مسوولان باید با بصیرت بیشتری نسبت به وقایع آمریکا موضع‌گیری و به جای برگشت آمریکا به برجام، بر رفع تحریم‌ها تاکید کنند.

وی در ادامه به با شاره به شهادت یکی از مرزبانان در قشم تصریح کرد:  نیروی انظامی و دریابانی همواره برای مقابله با قاچاق شهید به این کشور تقدیم می‌کند.

امام جمعه شهرستان قشم شهادت استواریکم «حسن واعظی تختی» را تسلیت گفت و افزود: جزیره قشم نباید محلی برای ناهنجاری‌های اجتماعی باشد و همگان در برابر این مساله مسوول هستند.

وی سپس به بحث تردد مسافران پرداخت و  اظهار کرد: در وضعیت کنونی هم صاحبان لندینگ‌کرافت‌ها گله‌مندند و هم مردم از افزایش نرخ کرایه‌ها ناراضی هستند.

تارم افزود: مسوولان باید به جای گران کردن نرخ کرایه‌ لندینگ‌کرافت‌ها، بسته‌های حمایتی مانند کاهش عوارض و ارائه بسته‌ها سوخت یارانه‌ای و مانند آن  به مالکان این شناورها را ارائه کنند.

وی ادامه داد:  مسوولان باید شرایط را به نحوی مدیریت کنند که منجر به پدید آمدن نارضایتی‌ در جامعه نشود.

امام جمعه قشم خاطرنشان کرد: در شرایط موجود گرانی کرایه‌ها تصمیمی منطقی نیست و باید به گونه‌ای عمل شود که فشاری بر جامعه وارد نشود.

وی در ادامه آشنایی مردم با ترفندهای رسانه ای را یک ضرورت دانست و  بیان کرد: دشمن با انتشار اخبار جعلی و شایعات مختلف قصد دارد در اغتشاش اطلاعاتی ایجاد کند.

تارم افزود: رسانه‌ها به شکل گسترده‌ای در فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هجمه ایجاد می‌کنند و قصد دارند با حیله‌های تبلیغاتی افکار عمومی را از حقایق منحرف کنند.

وی ادامه داد: در بازنشر اخبار باید دقت و بررسی لازم به عمل آید تا اخبار نادرست ترویج نشود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در میان آب‌های استان هرمزگان در خلیج فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها