7.5 هکتار از مزارع قصرشیرین در آتش سوخت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: 7.5 هکتار از مزارع روستای «کرکهرک» از توابع بخش مرکزی این شهرستان در آتش سوخت.

مرادعلی تاتار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی صبح امروز شنبه در قصرشیرین رخ داد که در اثر آن یک و نیم هکتار از مزارع گندم و ۶ هکتار از پسماند گندم (جار) روستای کرکهرک طعمه حریق شد.
وی اظهار کرد: با تلاش کارکنان منابع طبیعی، آتش نشانی و سایر ادارات و دستگاه‌های امدادی و اطفای حریق از سرایت آتش به دیگر مزارع شهرستان قصرشیرین جلوگیری شد و پس از چند ساعت تلاش، آتش سوزی مهار شد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: هفته گذشته نیز سه هکتار از مراتع منطقه دربندجوق از توابع این شهرستان در نوار مرزی ایران با عراق به دلیل سرایت آتش از کشور عراق به اراضی مرزی کشورمان، طعمه حریق شد.
تاتار بیان کرد: پارسال در مجموع ۲۰ فقره آتش سوزی در مراتع این شهرستان رخ داد که در اثر آنها پنج هکتار از زمین‌ها و مراتع این منطقه مرزی دچار خسارت شد.
وی گفت: کشاورزان پس از برداشت محصول با هدف بهبود وضعیت خاک، نسبت به آتش زدن پسماند مزارع خود اقدام می‌کنند که همین عامل باعث سرایت آتش به سایر مراتع مشجر می‌شود.
به گفته او، آموزش‌های لازم به کشاورزان و روستاییان قصرشیرینی نسبت به مهار آتش و آتش نزدن مراتع و پسماندهای کشاورزی ارائه شده است.
شهرستان مرزی قصرشیرین دارای ۱۶۱ هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی است که از این میزان ۱۵۴ هزار و ۸۰۰ هکتار آن مرتع و ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار نیز جنگل کاری است.
قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه واقع شده و دارای ۳۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغ است.


۳۰۱۲/‏۸۰۶۶