19 محل عرضه مواد غذایی غیربهداشتی با یک تن اقلام در ارومیه کشف شد

ارومیه- ایرنا- رییس مرکز بهداشت ارومیه با اشاره به اینکه سلامت اقلام و مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان به منظور حفظ سلامت مردم به طور کامل و با حضور مستمر بازرسان رصد می شود، گفت: در ماه رمضان امسال یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته در ارومیه کشف و ضبط شده است.

علی صدقیانی فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از یک هفته پیش از آغاز ماه رمضان اکیپ های بهداشت شهرستان ارومیه اقدام به نظارت بر اقلام غذایی ارائه شده در فروشگاه ها و مراکز مختلف خرید کردند تا هیچ تقلبی در ارائه مواد غذایی سالم و بهداشتی صورت نگیرد.


وی اضافه کرد: این مرکز اکیپ های بهداشتی را هر روز در ساعات بعدازظهر و اکیپ فوریت های بهداشت محیط را از صبح تا عصر جهت بازرسی از واحدهای فعال در تهیه اقلام ماه مبارک رمضان اعزام می کند.


وی ادامه داد: بازرسان بهداشت محیط با استفاده از تجهیزات الکترونیکی خود اقدام به TPM سنجی روغن سرخ کردنی، اندازه گیری بار میکروبی سطوح تهیه مواد غذایی، شوری سنجی مواد اولیه و محصول نهایی و اندازه گیری دمای نگهداری با استفاده از دماسنج لیزری و عمق سنج، هرگونه تهدید سلامتی را در خوراکی های ماه مبارک به حداقل می رسانند.


وی بیان کرد: بازرسی و بازدید های ویژه اکیپهای این مرکز از محل های تهیه و توزیع زولبیا و بامیه، آش و حلیم و نیز مراکز عمومی، نظیر مساجد انجام گرفته است.


رییس مرکز بهداشت ارومیه گفت: در طول ماه رمضان از سه هزار و ۲۵ مکان عرضه کالا و موادغذایی بازدید صورت گرفت و یک هزار و ۹۹۹ مورد سنجش با دستگاههای پرتابل انجام شد.


وی از برخورد قاطعانه با متخلفان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: با هماهنگی هایی که با شهرداری ارومیه و دادگستری انجام شده با فروشنده های دوره گرد متخلف برخورد جدی می شود.


وی از مردم می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف، گزارش آن را به شماره تلفن ۰۴۴۳۲۲۳۷۰۰۱ و یا سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.


به گزارش ایرنا، سالانه دهها تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شهرهای مختلف آذربایجان غریی توسط تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشف و امحا می شود.


۸۱۳۷/۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =