امام جمعه: عاملان سوء قصد اخیر در قشم باید مجازات شوند

قشم- ایرنا- امام جمعه شهرستان قشم گفت: عاملان سوء قصد به مدیرعامل سازمان منطقه آزاد باید با پیگیری و جدیت نیروهای امنیتی و انتظامی شناسایی شوند و به سزای اعمال خود برسند.

حجت الاسلام میثم تارم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قشم گفت: همچنین با توجه به اتفاق اخیر در بحث امنیت جزیره، مسوولان امر نسبت به نصب دوربین‌ها در جزیره قشم اقدام فوری کنند.

وی افزود: امنیت نخستین بحث در ایجاد جامعه آرام و فراهم کردن شرایط اقتصادی و سرمایه‌گذاری است.

امام جمعه قشم ادامه داد: انجام ۶ رزمایش در کشور توسط نیروهای ارتش و سپاه از امنیت بالای کشور و منطقه نشان دارد و  پیام‌های فراوانی به خصوص در شرایط انتقال قدرت در آمریکا دارد.

وی تصریح کرد: پیام اصلی آن به مردم ایران و کشورهای همسایه آن است که جمهوری اسلامی توانایی تامین امنیت منطقه، غرب آسیا و خلیج فارس را دارد.

تارم افزود: پیام دوم این رزمایش‌ها اطمینان بخشی به جبهه مقاومت و دوستان جمهوری اسلامی در منطقه است.

وی ادامه داد: پیام بعدی آن است که خرید اسلحه از آمریکا و غرب توسط کشورهای همسایه کاری بیهوده است و جمهوری اسلامی با وجود تحریم‌های شدید، به یکی از چند قدرت نظامی اول جهان تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: آمریکا و غرب به دنبال دوشیدن برخی کشورهاست و نمی‌خواهد با دادن سلاح برای آنها امنیت ایجاد کند.

امام جمعه قشم افزود: پیام دیگر این رزمایش‌ها آن است که ایران اسلامی به مانند سال‌های جنگ در مقابل تهاجم دشمنان و اقدامات نظامی، نظاره‌گر نیست و با قدرت و توان دفاعی بالا هرگونه تهاجم و دست درازی را سرکوب و متجاوز را پشیمان می‌کند.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: تلف شدن ده‌ها نفر از افراد واکسینه شده و همچنین جلوگیری کادر درمان از تزریق واکسن نشان داد حکم رهبری برای ممنوعیت واردات واکسن همراه با آگاهی است.

تارم افزود: در آینده ابعاد این فرمان برای متخصصان، جهانیان و مردم بیش از پیش مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: دلبستگان به غرب و آمریکا، فکر می‌کنند هرچه توسط این کشورها ساخته شود نسخه شفابخش است و تولید داخل را به سخره می‌گیرند.

امام جمعه قشم تصریح کرد: متاسفانه در کشور نیز برخی افراد و رسانه‌ها جبهه مخالف را تقویت می‌کنند.

وی افزود: انتقال قدرت به دولت جدید آمریکا، در یک پادگان نظامی انجام شد که این امر نشان از مشکلات فراوان این کشور مدعی است.

تارم در پایان اظهار کرد: پیامدهای انتخابات، بیماری جو بایدن و کهولت سن او همراه با سایر مشکلات این کشور، فروپاشی این کشور را تسریع می‌کند و این روز نزدیک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها