۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83327096
۰ نفر
۱۸۰ هزار نفر در هرمزگان هنوز کارت ملی نگرفته اند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: ۱۸۰ هزار نفر از افراد واجد شرایط (بالای ۱۸ سال) در این استان هنوز کارت ملی خود را نگرفته اند.

داوید صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باتوجه به اینکه امسال پایان طرح کارت هوشمند ملی است و خدمات اداری نیز با ارائه کارت های جدید ممکن خواهد بود، لذا باید این افراد هرچه زودتر نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

وی بیان داشت: برنامه ریزی های لازم هم اکنون انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال همه این افراد بتوانند کارت ملی خود را دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان اظهارداشت: جمعیت واجد شرایط کارت هوشمند ملی در استان یک میلیون و ۲۹۵ هزار نفر است که یک میلیون و ۱۱۳ هزار و ۱۹۳ نفر برابر با ۸۶ درصد درخواست کارت داده و یا آن را دریافت کرده اند.

صادقی بااشاره به اینکه سال گذشته در تحقق کارت هوشمند ملی هرمزگان رتبه دوم کشور را کسب کرده است، گفت: برای رفاه حال مردم ۲۸۰ ایستگاه کارت هوشمند ملی در هرمزگان فعال است و در هر روز می توان به ۶ هزار درخواست پاسخ داد.

**ثبت بالای ۹۹ درصد از ولادت ها و وفات در مهلت قانونی

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان یادآورشد: هم اکنون ۹۹ و ۷۵ صدم درصد از ولادت ها در مهلت قانونی ۱۵ روز و ۹۹ و ۶۱ درصد از وفات در مهلت قانونی ۱۰ روزه انجام می شود.

صادقی اضافه کرد: تا سال ۸۵ و ۸۶ ثبت ولادت ها در هرمزگان ۶۵ تا ۷۰ درصد بود اما سیاست ثبت احوال این است که با تلاش کارکنان خود و مشارکت اعضای هماهنگی این سازمان این رقم را از ۹۹ و ۷۵ صدم درصد به ۱۰۰ درصد برساند.

وی درخصوص آمار وقایع چهارگانه نیز یادآورشد: سال گذشته ۳۷ هزار واقعه ولادت، ۶ هزار و ۵۱۰ واقعه فوت، ۱۱ هزار و ۳۳۵ واقعه ازدواج، ۲ هزار و ۶۰۲ واقعه طلاق در هرمزگان به ثبت رسید.

این مسوول اظهارداشت: فراوانی نام در هرمزگان نیز سال گذشته در بین زنان فاطمه، زهرا، مریم و حلما، زینب و در بین پسران محمد، علی، حسین، امیرعلی و امیرحسین بوده است.

۷۱۹۵/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =