۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۲
کد خبر: 83327079
۰ نفر
۶۰ طرح فناورانه حوزه لیزر و فوتونیک حمایت می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از امضای قرارداد و حمایت از حدود ۶۰ طرح دانش‌بنیان در این حوزه خبر داد.به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمید لطیفی افزود: پس از انجام بررسی و داوری‌های لازم ،۶۰ طرح فناورانه و دانش‌بنیان در اولویت پرداخت تسهیلات و یا کمک بلاعوض قرار گرفته و نهایی شده است.
وی درباره تعداد ارسال طرح‌های فناورانه و دانش‌بنیان گفت: پس از اعلام فراخوان ارسال طرح‌های فناورانه در حوزه فوتونیک و لیزر، حدود ۱۲۵ طرح دریافت شد که از این تعداد، ۲۰ طرح به دلیل کامل نبودن اطلاعات حذف شدو بقیه طرح‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.


لطیفی گفت: برخی از پروژه‌های زیرساختی که دارای شرایط دریافت کمک بلاعوض هستند، بخشی از هزینه اجرای طرح خود را از منابع دیگری غیر از این ستاد تأمین می‌کنند به طوری که ۵۰ درصد هزینه اجرایی خود را بلاعوض دریافت کرده و ۵۰ درصد دیگر باید از منابع غیر از این ستاد تأمین شود.


دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بعد از مرحله پرداخت طرح‌های فناورانه، این ستاد نظارت خود را بر روند اجرای این طرح‌ها تا تولید محصول آغاز می‌کند.
علمی ** ۹۳۴۰** ۱۰۵۵نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش