عملیات فتح خرمشهر عامل اصلی تغییر مولفه های جنگ تحمیلی بود

ارومیه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: عملیات فتح خرمشهر مولفه های جنگ تحمیلی را تغییر داد و زمینه ارتقای روحیه رزمندگان اسلام را فراهم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز شنبه در آئین گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر در سالن ثارالله سپاه ارومیه افزود: خداوند متعال در این جنگ رزمندگان اسلام را حمایت کرد تا به دشمنان پیروز شدند.


وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی با دست صدام اعلام کرده بودند که به تهران خواهیم آمد، اظهار داشت: در عملیات بیت المقدس ورق برگشت و رزمندگان اسلام در روز سوم خرداد ۱۳۶۱ خرمشهر را آزاد کردند.


وی با اشاره به درس‌های گرفته شده از دوران دفاع مقدس و عملیات فتح خرمشهر اضافه کرد: مردم و مسؤولان در هر برهه‌ای ایستادگی و استقامت کنند، به هر مشکلی فائق می آیند.


نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تاکید کرد: اگر امروز مسؤولان نظام و مردم ایران اسلامی از رهبر معظم انقلاب اسلامی تبعیت و رهنمودهای ایشان را عمل کنند به هیچ مشکلی در جامعه برنخواهیم خورد.


فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیز در این مراسم گفت: در شروع جنگ تحمیلی افرادی از جمله «بنی صدر» خیانت‌هایی را انجام دادند ولی با رشادت‌های رزمندگان اسلام یک وجب از خاک میهن اسلامی نیز نصیب دشمنان نشد.


سردار محمدتقی اوصانلو گفت: امروز نیز مشکلاتی در جامعه ما وجود دارد که اگر بخواهیم به این مشکلات فائق شویم، باید روحیه ایثار و جهادی را حفظ و با آن روحیه مشکلات را حل کنیم.


به گزارش ایرنا، روز گذشته / ‏جمعه‬ سوم خرداد / ‏‬سالروز فتح خرمشهر در سال ۱۳۶۱ بود.


۶۰۰۹/‏۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =