۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 1272
کد خبر: 83327023
۰ نفر
۳۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی در سردشت رفع تصرف شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: سه هزار مترمربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده جنگلی میرآباد این شهرستان رفع تصرف شد.

خالد بایزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اراضی ملی توسط شماری از افراد سودجو به صورت غیرمجاز تصرف و تبدیل به باغ انگور شده بود.


وی اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده قضائی و پیگیری‌های اداره حفاظت محیط زیست سردشت و صدور حکم نهایی دادستانی، در حضور نماینده دادستان و مأموران پاسگاه انتظامی میرآباد ضمن محکومیت متصرف به حبس و جزای نقدی، اراضی تصرف شده نیز خلع ید و آزادسازی شد.
وی اظهار داشت: در سال گذشته نیز یکهزار و ۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی در منطقه حفاظت شده میرآباد آزادسازی شده بود که ۶۰۰ مترمربع از آن متعلق به یک ساخت و ساز غیرمجاز در حریم روستا بود.
به گزارش ایرنا سردشت دارای ۱۵۰ هزار هکتار مساحت بوده که یک منطقه حفاظت شده به مساحت ۱۱ هزار هکتار را نیز در شهر میرآباد در خود جای داده است.
این شهرستان با ۹۰ هزار هکتار جنگل و ۳۰ هزار هکتار مرتع بیشترین جنگل‌های آذربایجان غربی را داراست؛ جنگل‌های این شهرستان جز جنگل‌های زاگرس شمالی است و در طول بیش از ۵۰ هزار سال گذشته تشکیل شده و به لحاظ محافظت از منابع آب و خاک، تولید محصولات فرعی، ذخایر ژنتیکی، مصارف درمانی، توانایی‌های اکو توریستی و ارزش‌های زندگی دارای اهمیت زیادی است.
مهم‌ترین گونه‌های گیاهی سطح شهرستان بلوط ایرانی، بنه، بادام وحشی، گلابی وحشی و سرو کوهی و بیش از ۱۰۰ گونه دیگر است.
۷۵۶۲/۶۱۸۵/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =