مهمترین رخدادهای استان سمنان در هفته ای که گذشت

سمنان-ایرنا- دستگیری عامل تیراندازی در شاهرود، کشف محموله پارچه قاچاق، ناکامی نماینده استان در هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور، اعطای تسهیلات رونق تولید به ۱۲۲ واحد تولیدی و کشف ۷۰۰ کیلو گرم چوب تاغ در دامغان از جمله اخبار مهم استان سمنان در هفته گذشته است.

به گزارش ایرنا، استان سمنان در هفته گذشته (از بیست و هشتم اردیبهشت تا سوم خرداد ۹۸) شاهد رخدادها و اخبار مختلفی در حوزه های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و دیگر حوزه ها بود که برخی از این اخبار و رویدادها در این گزارش مرور می شود.


**اقتصادی
علیرضا آشناگر استاندار سمنان روز سه شنبه گذشته در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری سرخه، گفت: روند ایجاد فرصت های شغلی جدید و کاهش نرخ بیکاری در سمنان با تلاش روزافزون دستگاه های اجرایی و بانک های عامل شتاب گیرد.
بهروز اسودی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان روز سه شنبه گذشته در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری سرخه، گفت: سهم صنعت این استان از تسهیلات رونق تولید از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۲۲ واحد به ارزش ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است.


سید عباس دانایی فرماندار سمنان روز چهارشنبه هفته گذشته در گفت و گو با ایرنا، گفت: ۳۱۸ میلیارد ریال برای ۲۰۳ طرح این شهرستان در سال ۹۷ اعتبار تخصیص یافت.
سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: توزیع گوشت مرغ به منظور تنظیم بازار استان از ۳۵ به ۴۰ هزار تن افزایش می یابد.
علیرضا فلاحی مدیرکل بنیاد مسکن استان سمنان روز چهارشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در مناطق حادثه دیده از رانش زمین و سیل در استان احداث می شود.
امیر خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان روز یکشنبه گذشته در نشست کارگروه تخصصی اشتغال در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه شهرستان مهدیشهر از شهرستان های کوچک استان به شمار می‌رود، گفت: بیشترین تقاضای خرید سهام در بازار بورس استان مربوط به مهدیشهر است.
محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: ۱۵۰ لیتر بر ثانیه با حفر هفت چاه در شهرهای سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار، به تامین آب آشامیدنی شهرهای استان افزوده می شود.
علی اکبر عباسی راد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان روز جمعه گذشته در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: یک خودرو وانت با ۷۰۰ کیلوگرم چوب تاغ در منطقه سبحان از توابع بخش امیرآباد دامغان کشف شد.
**علمی
سیف الله سعدالدین نخبه علمی جهان و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان شامگاه سه شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: بر اساس رتبه بندی سال ۲۰۱۹ دانشگاه لایدن هلند، دانشگاه سمنان برای نخستین بار در جمع ۹۶۳ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت.


**فرهنگی
مصطفی یغماییان معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان روز دوشنبه گذشته در نشست علمی سیری در پژوهش‌های میراث فرهنگی استان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان به مناسبت هفته میراث فرهنگی، گفت: سه پژوهش باستان شناسی سال ۹۷ در حوزه تپه‌های تاریخی استان انجام شد.


برگزاری گردهمایی گروه‌های نمایشی استان سمنان به همراه تجلیل از استاد رحیم موسوی، چهره برجسته این رشته هنری، با حضور مسوولان فرهنگی استان به مناسبت اردیبهشت تئاتر ایران از رویدادهای مهم فرهنگی استان سمنان در هفته گذشته بود.


**اجتماعی
نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان عصر دوشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: پیش بینی می شود ۳۰ درصد از جامعه هدف در پویش کنترل فشار خون در استان مبتلا به فشار خون بالا باشند.
حمید رضا کشاورزیان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دامغان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: ۴۰ میلیارد و ۶۴۵ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی سال ۹۷ به متقاضیان واجد شرایط این شهرستان پرداخت شد.
سعید هژبری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان روز دوشنبه گذشته در گفت و گو با ایرنا، گفت: دست کم ۲۰۰ دانش آموز حسین آباد کالپوش سال تحصیلی ۹۹-۹۸ را در ۱۵ کانکس تهیه شده آغاز می کنند.**حوادث
سرهنگ تقی کبیری رئیس پلیس راه استان سمنان عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: عامل انسانی در وقوع تصادف جرحی و فوتی در محورهای اصلی و فرعی استان سمنان ۷۵ درصد نقش دارد.
سرهنگ تقی کبیری رئیس پلیس راه استان سمنان شامگاه دوشنبه گذشته نیز در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: برخورد اتوبوس با تریلی در محور سرخه- سمنان پنج مصدوم به همراه داشت.**انتظامی
سرهنگ علی کریمی فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود شامگاه جمعه به خبرنگاران اظهار داشت: عامل تیراندازی به فرد جوان در این شهرستان در طرح ضربتی پلیس و سربازان گمنام امام زمان (عج) این استان دستگیر شد.
سرهنگ حسین صادقی رئیس پلیس فتا استان سمنان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: مجرم سایبری که تصاویر خصوصی از یک جشن تولد را به صورت گسترده در اینستاگرام پخش کرده بود از سوی پلیس فتا دستگیر شد.
سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ۹ مجرم اقتصادی از ابتدای سال ۹۸ تا کنون در استان دستگیر و یک باند پولشویی با همت و هوشیاری ماموران نیروی انتظامی منهدم شد.
کشف ۱۴۲ طاقه پارچه قاچاق به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در محور بین المللی تهران به مشهد از دیگر خبرهای مهم انتظامی استان سمنان در هفته گذشته بود.


**ورزش
مهدی دانایی فرد رئیس هیات ووشو استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: ووشوکار سمنانی در اردوی تیم ملی در محل آکادمی ووشو تهران حضور پیدا کرده است.
امیر قرائیان رئیس هیات اسکواش استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، گفت: دختر نونهال این استان به مرحله دوم اردوی استعدادپروری اسکواش کشور به میزبانی ارومیه دعوت شد.
پیروزی دریانوردان بوشهر برابر شهرداری سمنان چهارشنبه شب از هفته هفتم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور از دیگر خبرهای مهم ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود.
۷۳۴۲/۷۴۰۸