۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83326879
۰ نفر
300 نجاتگر زن در هلال احمر کردستان به آسیب دیدگان خدمات می دهند

سنندج - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان گفت: 300 بانوی امدادگر و نجاتگر سازمان دهی شده در استان به صورت تخصصی در حوادث مختلف به آسیب دیدگان خدمات ارائه می دهند.

محمدمهدی خوشقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد زن در مواقع مورد نیاز بکارگیری شده و به عنوان تیم های امدادی آمادگی هر نوع عملیاتی را دارند.


وی از فعالیت حدود ۸۰۰ زن در بخش امداد و نجات این جمعیت در استان خبر داد و افزود: بیش از پنج هزار زن کردستانی در بخش های جوانان و داوطلبان فعالیت می کنند.


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کردستان با بیان اینکه "ایثار" بالاترین درجه در حوزه امداد و نجات است، یادآور شد: در حال حاضر پنج نفر از زنان امدادگر به درجه ایثار نایل شده و پنج نفر دیگر نیز در مرحله آزمون برای کسب این درجه هستند.


خوشقدم اضافه کرد: آموزش های پیش بیمارستانی، اسکان اضطراری، حوادث جاده ای، حمایت های روانی، تغذیه در بحران، امدادرسانی در کوهستان، آواربرداری و نجات در سیلاب، از جمله دوره هایی است که بانوان در کنار مردان آن را می گذرانند.


وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از پنج هزار مرد در بخش داوطلبان، جوانان و امداد و نجات فعالیت دارند که ۶۰۰ نفر از آنان سازمان دهی شده و در قالب امدادگر و تخصصی به مردم خدمات می دهند.


جمعیت هلال احمر استان کردستان دارای ۱۱ پایگاه امداد جاده ای، ۱۰۰ تیم امدادی و بیش از ۲ هزار داوطلب فعال و آماده همکاری در شرایط سخت و بحرانی است.


۷۳۵۵/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =