۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83326844
۰ نفر
 ۱۳ میلیارد و 366 میلیون متر مکعب‌ گاز در استان بوشهر مصرف شد

بوشهر - ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۱۳ میلیارد و ۳۶۶ میلیون مترمکعب گاز در این استان فروش و مصرف شد.

‌به گزارش ایرنا، مسلم رحمانی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این میزان ۹ میلیارد و ۳۹۹ میلیون مترمکعب معادل ۷۰ درصد توسط پتروشیمی ها و سه میلیارد و ۴۳۲ میلیون مترمکعب را نیروگاهای تولید برق و مابقی مربوط به مصرف خانگی و سایر صنایع است. 


رحمانی اظهار کرد: در زمان حاضر همه نیروگاه های فعال برق در استان بوشهر از گاز طبیعی به عنوان سوخت مصرفی خود استفاده می کنند و این امر علاوه بر کاهش هزینه ها موجب بهبود محیط زیست نیز می شود.


وی ادامه داد: نیروگاه های گازی بوشهر، سیکل ترکیبی بعثت، هزار مگاواتی عسلویه و تشان مهمترین مصرف کنندگان گاز استان هستند که در مجموع ۲۶ درصد از گاز مصرفی استان را به خود اختصاص می دهند.


رحمانی گفت: گازرسانی به صنایع، افزون براینکه ارزش افزوده خوبی برای استان به دنبال دارد، از طریق جایگزینی سوخت طبیعی با سوخت های فسیلی، آلودگی کمتری در مقایسه با فرآورده های نفتی به دنبال دارد و مصرف آن نیز مقرون به صرفه است.


مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: تا کنون ۳۳۱ واحد صنعتی در این استان گازدار شده و واحدهای تولیدی و صنعتی دیگری نیز بتدریج به گاز وصل می شوند.


رحمانی افزود: تامین پی در پی گاز در بخش های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی از اهداف شرکت گاز است و این استان به واسطه داشتن منابع عظیم انرژی و ظرفیت های دیگر از جمله استان های مهم در تامین منابع گاز و جزو سه استان برتر در زمینه فروش گاز به شمار می رود.


۶۰۴۳/‏۶۰۴۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =