۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۵
کد خبر: 83326761
۰ نفر
طرح ساماندهی کارگران فصلی اجرا می شود

کرمان - ایرنا - مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمان از اجرای طرح ساماندهی کارگران فصلی در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح در چهار منطقه شهر اجرا می شود.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شهرداری کرمان، محمد بابایی افزود: بخش خصوصی به عنوان شرکت همکار در این طرح مشارکت دارد و قرار است در این راستا سایتی راه اندازی و مشخصات کامل کارگران در آن درج شود.


وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم باید کارگران فصلی را به گونه ای مدیریت کنیم که اگر کارفرمایی به کارگری نیاز داشت، به جای گشت زنی در سطح خیابان، کارگر مورد نیاز خود را از روی سایت سازمان پیدا کرده و درخواست خود را مطرح کند.


بابایی ادامه داد: در حال حاضر این طرح در دست مطالعه و بررسی است و در این رابطه رایزنی هایی با چند شرکت خصوصی انجام شده که در صورت موافقت، این طرح اجرایی می‌شود.


مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرمان افزود: با هماهنگی شرکت همکار، مشخصات کارگران فصلی براساس نوع فعالیت، تخصص و همچنین قیمت دستمزد به صورت مشخص و تفکیک شده برروی سایت به نمایش گذاشته می شود.


وی در ادامه، هماهنگی شرکت همکاربا اداره کار و رفاه اجتماعی را در جهت اجرایی شدن این طرح، لازم برشمرد و خاطرنشان کرد: یکی از مزیت هایی اجرای این طرح این است که کارگران فصلی ساماندهی شده و بر این اساس، تعداد کارگران بیکار مشخص می‌شود.


بابایی با تاکید بر اینکه ساماندهی باعث رضایت مندی بیشتر مردم از نظر کیفیت و امنیت خواهد شد، افزود: هر چند در حال حاضر ایستگاه‌هایی برای استقرار کارگران فصلی در سطح شهر درنظر گرفته شده است اما کارگران فصلی کمتر در این ایستگاهها مستقرمی شوند و درسطح شهر به صورت پراکنده و بر سر چهارراه ها تجمع می کنند.


۳۰۲۹/‌۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =