ساخت ۲۵۰ واحد مسکونی در مناطق سیل زده لرستان هفته جاری آغاز می شود

خرم آباد - ایرنا - معاون اجرایی سپاه صاحب الامر (ع) قزوین گفت: ساخت و تعمیر ۲۵۰ واحد مسکونی در دلفان لرستان از هفته جاری توسط عوامل این نهاد آغاز می شود.

سرهنگ پاسدار محرمعلی والدی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تعیین واحدها برای ساخت یا تعمیر از سوی بنیاد مسکن مشخص می‌شود، اظهار داشت: برای هر واحد مسکونی ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده که از این میان ۵۰۰ میلیون ریال مربوط به ساخت و ۲۰۰ میلیون ریال نیز در مرحله تکمیل (لوازم خانگی) هزینه خواهد شد.


والدی همچنین گفت: از این اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال بلاعوض و بقیه از طریق تسهیلات بانکی به مالکان اعطا می‌شود که قرار شده در صورت نیاز برای تکمیل هر واحد تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال از طریق طرح جهاد همبستگی ملی کمک‌های ویژه لحاظ گردد.


وی با بیان اینکه ساخت واحدهای مسکونی بر اساس نیاز و نظر مالکان آن صورت می‌گیرد، اظهار داشت: منازل مسکونی در ابعاد ۶۵، ۷۵ و ۸۵ متر مربع ساخته می‌شوند و هر فرد می‌تواند در تعیین ابعاد دلخواه آن تصمیم‌گیری کند.


معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین خاطرنشان کرد: ساخت و تعمیر واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده استان لرستان یکی از اقدامات سپاه محسوب می شود تا شهروندان هرچه سریع تر در منازل خودشان سکونت پیدا کنند.


سیل فروردین ماه امسال ۸ هزار میلیارد تومان به زیرساخت های لرستان خسارت زد، ۳۵ هزار واحد مسکونی و ۶ هزار واحد تجاری را نیز متضرر کرده است.


از مجموع ۳۸ روستایی که باید جابجا شوند هفت روستا به طور کلی و مابقی جابجایی موردی دارند که تاکنون زمین احداث پنج روستا تامین شده است.


یکهزار و ۸۵۵ واحد شهری و ۱۵ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده، پنج هزار و ۸۷۵ واحد مسکونی شهری و ۱۲ هزار و ۲۴۷ مسکن روستایی نیز آسیب دیده اند و نیازمند تعمیر هستند.
۲ هزار و ۳۷۳ واحد تجاری شهرها تخریب شده و سه هزار و ۴۲۰ واحد نیز آسیب دیده که این تعداد در روستاها به ترتیب ۲۱۵ و ۱۴۹ واحد است.
وسایل هفت هزار و ۷۳۰ خانوار شهری و ۲۷ هزار و ۷۹۷ خانوار روستایی از بین رفته و ۶۳۴ خودرو نیز آسیب دیده است.


۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =