شهردار تبریز: حسگرهای اعلان حریق در بازار تبریز نصب می شود

تبریز - ایرنا - شهردار تبریز بر ضرورت نصب حسگرهای اعلان حریق مخابراتی در بازار تاریخی تبریز تاکید کرد و خواستار همکاری شرکت مخابرات و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی برای تحقق این امر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایرج شهین باهر روز شنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی اظهار کرد: در راستای تحقق شهر هوشمند، لازم است که اقداماتی برای اعلان حریق بازار تاریخی تبریز صورت بگیرد تا در آینده شاهد اتفاقاتی تلخ نظیر آتش سوزی در سرای «ایکی قاپیلی» نباشیم.


وی با اشاره به اینکه نصب هشدار دهنده اعلان حریق در بازار هزینه زیادی برای مغازه داران دارد، گفت: شرکت مخابرات با نصب برخی تجهیزات ارزان قیمت تر در نقاط مختلف بازار که توانایی ارتباط تلفنی با آتش نشانی را داشته باشند، می‌تواند در پیشگیری از وقوع آتش سوزی گام مهمی بردارد.


شهردار تبریز تشریح کرد: این اقدام تعامل میراث فرهنگی، شهرداری و مخابرات را می‌طلبد و میراث فرهنگی می‌تواند در اجرایی شدن این موضوع تاثیرگذارتر واقع شود.


شهین باهر اضافه کرد: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز هم می‌تواند زمینه‌های اجرای این طرح از جمله طراحی اپلیکیشن و سامانه را بر عهده بگیرد.


وی پیشنهاد کرد نصب تجهیزات مخابراتی اعلان حریق به صورت آزمایشی از تیمچه مظفریه بازار تبریز آغاز شود و در صورت داشتن عملکرد مناسب، در کل بازار و بلکه در تمام نقاط مهم شهر اجرایی شود.


این پیشنهاد مورد استقبال مدیرعامل مخابرات آذربایجان شرقی قرار گرفت و مقرر شد به زودی در جلسه‌ای با حضور نمایندگان سه ارگان مرتبط، جزئیات عملی شدن آن مورد بحث و بررسی بیش‌تر قرار گیرد.


سرای «ایکی قاپیلی» بازار تاریخی تبریز حدود ۲ هفته قبل دچار آتش سوزی مهیبی شد که در نتیجه آن دهها میلیارد تومان به مغازه داران و ۲۰ میلیارد تومان به سازه و معماری این بنای تاریخی خسارت وارد شد.


سرای «ایکی قاپیلی» بازار تاریخی تبریز یک دهه قبل نیز دچار آتش سوزی شد.


۳۰۹۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =