سه هزار تن در قصرشیرین عضو کتابخانه های عمومی هستند

قصرشیرین- ایرنا- معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: در این شهرستان سه هزار تن عضو کتابخانه های هستند که بیش از ۱۰ درصد جمعیت ۲۷ هزار نفری این شهرستان را تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت الله رضایی روز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی قصرشیرین در محل فرمانداری افزود: هم اکنون از نظر عضویت در کتابخانه های عمومی، قصرشیرین رتبه نخست را در بین شهرستان‌های استان کرمانشاه دارد.


وی اظهار کرد: در مجموع ۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان وجود دارد که به ازای هر تن، ۲ جلد کتاب در کتابخانه های قصرشیرین موجود است.


معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: این شهرستان چهار باب کتابخانه شامل یک باب شهری، ۲ باب روستایی و یک کتابخانه سیار روستایی دارد و سرانه مطالعه در قصرشیرین نیز معادل سرانه کشوری یعنی ۱۵ دقیقه به صورت روزانه است.


وی ادامه داد: ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مقاوم سازی و احداث کتابخانه دهخدا در قصرشیرین و آزادی در روستای کرکهرک که در زلزله ۷.۳ دهم ریشتری غرب کرمانشاه سال ۹۶ آسیب دید، اختصاص یافته است.


زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.


۳۰۱۲/‏۸۰۶۶‬

سرخط اخبار استان‌ها