۱۹۴۰ فقره تسهیلات مسکن به سیلزدگان لرستان پرداخت شد

خرم آباد – ایرنا – استاندار لرستان گفت: کار عقد قرارداد تسهیلات مسکن برای ۲ هزار و ۷۵ نفر از سیلزدگان استان انجام و تاکنون یک هزار و ۹۴۰ فقره پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در مجموع تاکنون بیش از هفت هزار نفر به بانک های عامل معرفی شده اند.


وی اظهار داشت: افرادی که موفق به دیافت تسهیلات مسکن و یا کمک هزینه اجاره یک ساله شده اند باید چادرها را تخلیه کنند که به همین منظور پس از پرداخت نیمی از هزینه اسکان موقت به افراد و با اطمینان از تامین خانه، مابقی هزینه به آنها پرداخت خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه حدود ۳۵ چادر در شهر پلدختر باقی مانده تصریح کرد: تلاش می شود تا پایان هفته جاری تمام افرادی که در روستاهای پلدختر مالک هستند و تشکیل پرونده داده‌اند، کمک انتقالی و اجاره دریافت کنند.


استاندار لرستان اضافه کرد: کمک هزینه اسکان موقت در روستاها ۶۰ و شهر ۱۲۰ میلیون ریال است که تاکنون ۲۱۴ واحد شهری و تعدادی واحد روستایی این مبالغ را دریافت کرده اند.خادمی گفت: همچنین تا کنون یک هزار و ۹۶۷ کمک بلاعوض به سیلزدگان پرداخت شده است.
سیل فروردین ماه امسال ۸ هزار میلیارد تومان به زیرساخت های لرستان خسارت زد، ۳۵ هزار واحد مسکونی و ۶ هزار واحد تجاری را نیز متضرر کرده است.


از مجموع ۳۸ روستایی که باید جابجا شوند هفت روستا به طور کلی و مابقی جابجایی موردی دارند که تاکنون زمین احداث پنج روستا تامین شده است.


یکهزار و ۸۵۵ واحد شهری و ۱۵ هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی روستایی به طور کامل تخریب شده، پنج هزار و ۸۷۵ واحد مسکونی شهری و ۱۲ هزار و ۲۴۷ مسکن روستایی نیز آسیب دیده اند و نیازمند تعمیر هستند.
۲ هزار و ۳۷۳ واحد تجاری شهرها تخریب شده و سه هزار و ۴۲۰ واحد نیز آسیب دیده که این تعداد در روستاها به ترتیب ۲۱۵ و ۱۴۹ واحد است.
وسایل هفت هزار و ۷۳۰ خانوار شهری و ۲۷ هزار و ۷۹۷ خانوار روستایی از بین رفته و ۶۳۴ خودرو نیز آسیب دیده است.


۷۲۶۹/‏۶۰۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =