۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
کد خبرنگار: 977
کد خبر 83326165
۴ نفر
قدر فرصتی برای شست و شوی آیینه دل - فهیمه عسکرپور*

کرمان - ایرنا - شب های قدر را قدر بدانیم چرا که درهای بخشش به سوی بندگان گشوده است و شب های قدر فرصتی است برای شست و شوی آیینه دل تا قدمی برای آبادانی خانه آخرتمان برداریم.

در شب های قدر همه امیدوارانه درِ تواب را می زنند تا روی دل به آب توبه شست و شو دهند و خداوند در قرآن از شب قدر به بزرگی یاد می کند و این شب نزول قرآن و فرود آمدن ملائکه و شبی است که مقدرات، روزی و عمر انسان در این تثبیت می شود.
پس باید شب های قدر را قدر بدانیم چرا که درهای بخشش به سوی بندگان گشوده است و شب های قدر فرصتی است برای شست و شوی آیینه دل تا قدمی برای آبادانی خانه آخرتمان برداریم.
قلب های پاک مسلمانان روزه دار در لیالی قدر از دعا و مناجات و تمسک به قرآن، سعادت دنیا و آخرت انباشته و با خواندن قرآن و دعاهای جوشن کبیر، مجیر، افتتاح و ذکر مصیبت آل الله در مساجد و تکایا فرصت و ظرفیت معرفت قرآنی، اهل بیت (ع) و ادعیه حیات بخش برای بیدار دلان فراهم می شود.
شب گذشته در نخستین شب قدر مردم روزه دار استان کرمان همراه با دیگر نقاط میهنمان با حضور در مساجد و تکایا دست به دعا بر داشتند و مولایمان حضرت علی (ع) را صدا زدند تا از دستان یاریگر مولایمان که همواره دستگیر نیازمندان است؛ مدد بگیرند.
خبرنگار ایرنا در کرمان
۹۸۹۵/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =