۴ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۱
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 83326067
۰ نفر
سطح کشت گلخانه‌ای تیران و کرون به ۲۰۰ هکتار می‌رسد

اصفهان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی تیران و کرون گفت: سطح زیر کشت گلخانه‌ای این شهرستان تا 2 سال آینده به ۲۰۰ هکتار می‌ رسد.

محسن حاج عابدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در زمان حاضر ۱۳۰ هکتار سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای است که تا ۲ سال آینده بر اساس برنامه چشم انداز کشاورزی تیران و کرون افزایش می‌یابد.


وی بیان کرد: اکنون تقاضا برای صادرات محصولات گلخانه‌ای این شهرستان و با توجه به افزایش سطح زیر کشت بازار فروش خارجی و داخلی وجود دارد.


مدیرجهاد کشاورزی تیران و کرون با تاکید بر افزایش زیرساخت‌های لازم، تصریح کرد: همکاری دستگاه‌های خدمات رسان اعم از شرکت گاز و برق برای این موضوع مهم است تا اینکه بر مبنای برنامه توسعه کشاورزی همکاری شود.


وی کاهش مصرف آب، افزایش سطح زیرکشت و افزایش بهره وردی از ظرفیت‌های کشت گلخانه‌ای برشمرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اقلیم خشک آب و هوایی سرمایه گذاری در این عرصه لازم است.


وی به خسارت وارد شده ناشی از سرمازدگی اشاره و اضافه کرد: سرما در بهار امسال به بیش از سه هکتار از زراعت و نزدیک به پنج هزار هکتار از باغ‌های این شهرستان خسارت زد که برآورد کل خسارت به بیش از ۴۰ میلیارد ریال می‌رسد.


حاج عابدی تصریح کرد: همه اراضی باغی این شهرستان از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار سرمایه زدگی شده‌اند.


تیران و کرون دارای ۲۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی و ۱۳۰ هکتار گلخانه دارد، این شهرستان رتبه اول گلخانه‌های صنعتی استان اصفهان را به خود اختصاص داده که سالانه بیش از ۲۰ درصد محصولات گلخانه‌ای حوزه کشاورزی این شهرستان به خارج کشور صادر می‌شود.


بیش از چهار هزار و ۴۰۰ هکتار اراضی کشاورزی این منطقه زراعی و نزدیک به پنج هزار هکتار آن باغ تشکیل می‌دهد.


مساحت اراضی کشاورزی استان اصفهان ۵۶۹ هزار هکتار است و ۱۱ درصد از اشتغال و هفت درصد از تولید ناخالص ملی این استان به بخش کشاورزی اختصاص دارد که سطح زیر کشت محصولات گلخانه‌ای شامل سبزی و صیفی و گل و گیاه زینتی استان برابر هزار و ۶۰۰ هکتار و میزان تولید سالانه سبزی و صیفی گلخانه‌ای استان بالغ بر ۲۳۵ هزار تن بوده که اصفهان رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.


۷۱۳۱/‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =