۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۴
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 83326045
۰ نفر
ترامپ از اعزام هزار و پانصد نیروی آمریکایی به خاورمیانه خبر داد

تهران – ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که یک هزار و پانصد نیروی نظامی به خاورمیانه می فرستد که هدف از اعزام آنها عمدتاً حفاظتی است.

رویترز به نقل از دو منبعی که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت که این نیروها به تقویت اقدامات دفاعی آمریکا در منطقه کمک می کنند.

سی.ان.ان نیز ساعاتی پیش به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که ترامپ با اعزام تجهیزات و نیروهای نظامی بیشتر به خاورمیانه موافقت کرده است.

این تجهیزات شامل باتری های سامانه موشکی پاتریوت، هواپیمای شناسایی و نیروهای ضروری برای ایجاد بازدارندگی در مقابل آنچه که پنتاگون تهیدید فزاینده ایران می نامد، است.

در همین حال، دولت ترامپ در حال بررسی اقدامات و قوانینی برای تسریع فروش تسلیحات به عربستان است. احتمال می رود که این دو تصمیم دولت آمریکا موجب نگرانی در کنگره شود.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز روز جمعه گزارش داده بود که دولت آمریکا قصد دارد دو هزار تا سه هزار نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه اعزام کرده و در فروش میلیاردها دلار سلاح به متحدان خود در منطقه تعجیل کند.

اقدام ترامپ در اعزام یک هزار و پانصد نیرو به خاورمیانه در حالی است که وی بامداد جمعه گفته بود: فکر نمی کنم که ایالات متحده به نیروهای اضافی بیشتری برای اعزام به خاورمیانه نیاز داشته باشد.

او افزود: البته اگر نیاز به نیروی نظامی بیشتری به خاورمیانه داشته باشیم، این کار را خواهیم کرد.

سخنان ترامپ برای عدم نیاز به اعزام نظامیان اضافی به خاورمیانه همزمان با آن صورت می گیرد که «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریکا، روز پنجشنبه گزارش‌های پیشین رسانه‌ها از اعزام ۵ یا ۱۰ هزار نظامی را رد کرد و افزود: اعزام نیروی نظامی اضافی، از جمله اقدامات در دست بررسی است.

نیویورک تایمز چندی پیش خبری منتشر کرد که به موجب آن گفته می شد در نشست شورای امنیت ملی آمریکا پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا، طرحی به روزشده ارائه داده است که طبق آن، آمریکا ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه اعزام می کند تا پاسخگوی حملات احتمالی ایران به نیروها یا منافع آمریکا باشند.

ترامپ این خبر را نیز جعلی دانست و گفت چنین طرحی وجود ندارد.

شبک **۹۴۲۳**۱۳۹۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =