۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 845
کد خبر: 83325943
۲ نفر
۵۰ میلیارد ریال به سرمایه گذاران بخش گردشگری اختصاص یافت

مشهد- ایرنا- معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: امسال ۵۰ میلیارد ریال یارانه تسهیلات در حوزه گردشگری و صنایع دستی به متقاضیان و سرمایه گذاران در این استان اختصاص یافته است.

احمد دیناری روز جمعه در حاشیه کارگاه آموزشی اصول کاربردی میهمانداری برای هتلداران در نیشابور طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پارسال نیز همین میزان یارانه تسهیلات به این بخش اختصاص یافته بود که افزون بر نیمی از آن جذب شد.
وی ادامه داد: ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پارسال در حوزه‌های صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با کارمزد بانکی چهار و شش درصد اختصاص یافت که باعث ایجاد ۸۰۰ شغل جدید شده است.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: سهم هر یک از شهرستانهای استان در این بخش بر خلاف گذشته که بطور متمرکز از مرکز تعیین می‌شد امسال بنا بر پیشنهاد فرمانداران به طرح‌های در شرف ایجاد یا در حال اجرا هر شهرستان اختصاص می‌یابد.
وی افزود: بر این اساس سهم شهرستان نیشابور از این محل سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال می‌باشد که مبلغ آن پس از مشهد بالاترین میزان در خراسان رضوی است.
دیناری بر ظرفیت بالای صنعت گردشگری برای اشتغالزایی تاکید و بیان کرد: نیشابور دارای شاخصه‌های ممتاز برای جذب گردشگر است و همچنین نزدیکی مسافت آن به مشهد فرصتها و تهدیداتی را به همراه دارد.
وی ادامه داد: بهره بردن نیشابور از سرریز گردشگران مشهد و فقدان برنامه ریزی مناسب برای جذب گردشگران داخلی و خارجی به صورت مستقیم از سوی آژانس‌های گردشگری نیشابور نیازمند تقویت فرهنگ بازاریابی نوین در صنعت گردشگری است.

معاون اداره کل گردشگری خراسان رضوی در ادامه همچنین گفت: پارسال میزان تعهد "سامانه رصد" برای ثبت اشتغال در این استان چهار هزار و ۵۰۰ نفر بود که ۱۰۰ درصد محقق شد. امسال این تعداد ن سه هزار و ۵۰۰ نفر است و "سامانه کارا" نیز به محض انجام تعهدات قبلی برای این بخش راه اندازی می‌شود.


خراسان رضوی سالانه پذیرای افزون بر ۳۰ میلیون زائر و گردشگر از اقصی نقاط ایران و جهان است. نیشابور نیز در فاصله ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد بخاطر پیشینه پرقدمت تاریخی و جاذبه‌های گردشگری از مقاصد سفر گردشگران در خراسان رضوی واقع شده است.
۹۸۶۹/‏۱۸۵۸

 انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =