۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۲۹
کد خبرنگار: 2100
کد خبر: 83325881
۰ نفر
برنامه شب‌های قدر در سومین حرم اهل بیت (ع) اعلام شد

شیراز- ایرنا- همزمان با شب های پرفضیلت قدر، ویژه برنامه های مختلف با حضور مردم متدین و روزه داران در سومین حرم اهل بیت (ع) برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) جمعه لعلام کرد: ویژه‌برنامه شب‌های قدر که از ساعت ۲۲ در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر اجرا می‌شوند، شامل قرائت قرآن، سخنرانی مذهبی، قرائت ادعیه و برنامه‌هایی برای کودکان است.
براین اساس جمعه ۳ خرداد ۹۸، در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان از ساعت ۲۲ تا ۲۲:۱۵ آیاتی چند از کلام الله مجید قرائت خواهد شد؛ در ادامه از ساعت ۲۲:۱۵ تا ۰۰:۰۵ بامداد دعای پرفیض جوشن کبیر با نوای حاج سیدعباس انجوی، صحن و سرای حرم مطهر را عطرآگین خواهد کرد.
سخنرانی مذهبی شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) نیز از ساعت ۰۰:۰۵ تا ۰۰:۳۰ توسط حجت الاسلام ملک مکان ایراد خواهد شد و در ادامه از ساعت ۰۰:۳۰ تا ۲:۲۰ حاج سعید خائف پناه و علی حسین زاده دعای بافضیلت ابوحمزه ثمالی را قرائت خواهند کرد.
پایان بخش برنامه‌های شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، قرائت دعای قرآن به سر از ساعت ۲:۲۰ بامداد توسط حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت معظم آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام است.
شب ۲۱ ماه مبارک رمضان بعد از قرائت قرآن کریم از ساعت ۲۲ تا ۲۲:۱۵ دعای جوشن کبیر با نوای حاج کاظم محمدی از ساعت ۲۲:۱۵ تا ۰۰:۰۵ بامداد قرائت می‌شود و در ادامه آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از ساعت ۰۰:۰۵ تا ۰۰:۳۰ به ایراد سخن خواهند پرداخت.
قرائت دعای ابوحمزه ثمالی با نوای حاج محسن بنی فاطمی از ساعت ۰۰:۳۰ تا ۲:۲۰ و قرائت دعای قرآن به سر توسط حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب از ساعت ۲:۲۰ بامداد، پایان بخش برنامه‌های شب شهادت مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام خواهد بود.
برنامه‌های احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان نیز ۷ خرداد ۹۸ از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۲۲:۳۰ با قرائت قرآن کریم آغاز می‌شود و در ادامه، دعای جوشن کبیر با نوای حاج خلیل نگهبان از ساعت ۲۲:۳۰ تا ۰۰:۲۰، دعای ابوحمزه ثمالی با نوای حاج کاظم محمدی از ساعت ۰۰:۲۰ تا ۲:۱۵ بامداد و دعای قرآن به سر از ساعت ۲:۲۰ بامداد توسط تولیت حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب قرائت خواهد شد.
همچنین ویژه برنامه‌هایی کودکانه نیز با عنوان "شب زنده داران کوچک" در شب‌های قدر از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد در محل دارالقرآن آستان مقدس برای آینده سازان فردا اجرا می‌گردد. این ویژه برنامه‌ها شامل نقاشی، قصه گویی، مسابقه کاردستی، نمایش عروسکی و مداحی است.
افزون بر این، واحد سیار انتقال خون مستقر در صحن شاهچراغ (ع) در لیالی قدر از ساعت ۲۰ تا ۱ بامداد آماده خون‌گیری از داوطلبان است.


۹۸۸۵/ ۲۰۲۷
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =