پرونده تظاهر به روزه خواری تاکنون در آذربایجان غربی تشکیل نشده است

ارومیه- ایرنا- رییس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان امسال تاکنون پرونده تظاهر به روزه خواری در استان تشکیل نشده است.

علی اکبر گروسی روز پنجشنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم آذربایجان غربی افزود: امسال ۱۲ شعبه قضائی به پرونده‌های روزه خواری رسیدگی می‌کنند و این شعبه‌ها هنوز ورودی نداشته است.
وی اضافه کرد: این آمار نشان می‌دهد که برنامه ریزی های انجام شده برای پیشگیری از وقوع جرم در این حوزه به باز نشسته و نسبت به سال گذشته کاهش بسیار زیادی داشته است.
وی در ادامه با تاکید بر برخورد جدی با گرانفروشان بیان کرد: همه دستگاه‌های نظارتی باید در حوزه کنترل و نظارت بر بازار به صورت جدی پای کار باشند و با گران فروشان با جدیت برخورد کنند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: مردم خواستار مقابله شدید با اخلال گران اقتصادی هستند و در این مسیر از مسئولان پشتیبانی می‌کنند.
مصطفی حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز در این جلسه با بیان اینکه هدف دستگاه قضا پیشگیری از وقوع جرم است، افزود: با اقدامات مناسب، بازار گوشت و لبنیات کنترل و از وقوع ناهنجاری کاسته شده است.
به گزارش ایرنا در این جلسه در خصوص ادامه اجرای طرح مهربان و برخوردهای قانونی با گرانی کالاهای اساسی بحث و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.
تظاهر به روزه خواری از جمله مهمترین جرم‌های ماه مبارک رمضان است و در ابتدای این ماه مبارک طی سال جاری نیز اطلاعیه‌هایی در این خصوص منتشر شد.


۸۱۳۷/‏۳۰۷۲