آزادسازی خرمشهر نتیجه اتحاد ملت ایران بود

مهاباد - ایرنا - امام جمعه مهاباد گفت: آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد 1361 نمادی از عزت و مقاومت ملت ایران در تاریخ دفاع مقدس است که در سایه اتحاد و همبستگی همه اقوام بدست آمد.

به گزارش ایرنا، ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: جوانان غیرتمند و شجاع این مرز و بوم در عملیات آزادسازی خرمشهر از جان خود گذشتند تا اسلام و انقلاب را زنده نگه دارند.
وی ادامه داد: حماسه سوم خرداد و سالروز فتح خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است که برای همیشه در تاریخ جاویدان خواهد ماند و هرگز فراموش نمی‌شود.
ماموستا امامی اظهار داشت: فتح خرمشهر به دشمنان نشان داد باید از خواب و خیال اینکه با حمله نظامی می‌توانند کشور را ساقط و انقلاب اسلامی را از بین ببرند برای همیشه بیرون آیند.
امام جمعه مهاباد به شرایط خاص اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: وجود تحریم‌های ظالمانه، انواع فشارهای اقتصادی و حضور ناوگان‌های نظامی دشمنان در خلیج فارس سبب شده است تا بیش از پیش به اتحاد و همبستگی نیاز داشته باشیم.
وی یادآور شد: علمای شیعه و سنی همواره وحدت مسلمانان را از ضرورت‌ها دانسته‌اند و در شرایطی که توطئه‌ها و فشارهای آمریکا علیه کشور شدت گرفته است باید در جهت تحکیم وحدت حرکت شود.
وی همچنین در ادامه به جنگ نرم و تهاجم فرهنگی با هدف گمراهی و تخریب اعتقاد جوانان اشاره و تاکید کرد: با ترویج و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس فرزندانمان را در مقابل این دسیسه‌ها مصون کنیم.
ماموستا امامی از شب‌های قدر به عنوان فرصتی برای توبه کردن یاد کرد و افزود: شب‌های پرفضیلت قدر بهترین فرصت برای بهره مندی از رحمت الهی و کسب ارزش‌های معنوی است.
وی ادامه داد: خودسازی و رسیدن به قرب الهی از ویژگی‌های شب‌های قدر است و آحاد جامعه به خصوص جوانان باید از این فرصت برای حرکت به سوی کمال بهره ببرند.


به گزارش ایرنا نماز جمعه این هفته مهاباد با حضور جمع کثیری از مردم روزه دار در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.
۹۹۰۳/۶۱۸۵/۳۰۷۲