تصمیم قطعی مردم ایران ایستادگی در برابر توطئه های دشمن است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: تصمیم قطعی مردم ایران، ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان با تکیه بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: مردم شهید پرور ایران همانند چهل سال گذشته پای آرمانهای انقلاب اسلامی ایستاده اند و در سایه رهنمود های رهبر معظم انقلاب مصصم به استقامت و پایداری در جنگ اقتصادی و جنگ نرم علیه دشمنان نظام هستند و بر اساس وعده قرآن به پیروزی خود یقین دارند.
وی با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهر از چنگال دشمن بعثی اظهار داشت: در آن مقطع حساس تاریخ انقلاب اسلامی با طراحی دقیق فرماندهان، جانفشانی رزمندگان اسلام، رهنمود های رهبر کبیر انقلاب و توکل بر خداوند چنان پیروزی بزرگی در صحنه دفاع مقدس رقم خورد که با معادلات و محاسابات نظامی آن دوران غیر ممکن می نمود.
وی گفت: با اراده و توکل رزمندگان، خداوند ترس را بر دشمنان مستولی کرد و آنها غافیگیر شدند و شکست خوردند و اینگونه شد که امام راحل فرمود، خرمشهر را خدا آزاد کرد.
امام جمعه مشهد افزود: در مقطع کنونی نیز که دشمن با تکیه بر امکانات مادی خود ایران اسلامی را به محاصره اقتصادی درآورده و به زعم خود می خواهد انقلاب اسلامی را وادار به تسلیم کند، ملت بزرگ ایران با اتحاد و توکل بر عنایات خداوند و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب این نقشه دشمن را هم نقش بر آب خواهند کرد.
وی اظهار داشت: گرچه اتحاد و همدلی مردم در پیروزی بر مشکلات شرط اساسی و تعیین کننده است اما اگر مسئولان و مدیران عزم خود را برای حل مشکلات مردم نظیر رفع کمبود ها و گرانی ها جزم نکنند این اقدام راه به جایی نخواهد برد.
آیت الله علم الهدی گفت: برخی تلاش دارند با شیوه های مبتذل شور و نشاط برای جوانان فراهم کنند که این امر نشدنی و خطاست، برای فراهم کردن شور و نشاط جوانان باید زمینه کار، تولید و فعالیت اقتصادی آنان مهیا شده و به آنها اعتماد به نفس داده شود که حماسه هایی همانند حماسه فتح خرمشهر را خلق کنند.
وی افزود: باید انرژی علمی و مدیریتی جوانان بکار گرفته شده و در پیشبرد امور جامعه شریک شوند.
۶۰۷۰ / ۶۰۵۳
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =