امام جمعه آستارا: هدف دشمن از فشارها، تضعیف اعتقادات مردم است

آستارا - ایرنا - امام جمعه شهرستان آستارا گفت: دشمنان از طریق تحریم و فشارهای اقتصادی قصد دارند مردم ایران اسلامی را نسبت اعتقادات و باورهای دینی سست کنند.


به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه در مصلای آستارا افزود: دشمنان با راه‌های اقتصادی، مجازی، اطلاعاتی و سیاسی می‌خواهند مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران دلسرد کنند و برای مدیریت این فضاها باید جوانان مؤمن و انقلابی وارد عمل شوند.


وی اضافه کرد: آمادگی اعتقادی و رفتاری، بصیرت افزایی، گرایش قلبی و درونی متناسب با زمان، پرهیز از مدگرایی و اسراف در برابر توطئه‌های دشمنان ضروری است.


وی با اشاره به سالروز افتتاح نخستین دوره مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: نمایندگان مجلس باید با برنامه ریزی درست، این نهاد را در رأس امور قرار دهند و در برابر گرانی و فساد اقتصادی قوانین بازدارنده‌ای تصویب کنند.


خطیب جمعه آستارا ادامه داد: مقابله با افزایش سرسام آور قیمت مسکن و خودرو و شفاف سازی در رابطه با بسیاری امور و اولویت دادن به رفع مشکلات مردم باید سرلوحه نمایندگان مجلس قرار بگیرد.


حافظ نیا با اشاره به اهمیت شب‌های قدر، گفت: از این شب‌های پرفضیلت برای نزدیکی به خداوند و جلای روح استفاده کنیم و در سالروز شهادت حضرت علی (ع) عزاداری خیابانی در شهرستان آستارا برگزار خواهد شد.


شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد.


۷۱۰۵ / ۷۱۲۴/‏۲۰۰۷