۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۲
کد خبر: 83325651
۰ نفر
ادامه روند افزایش دما در گیلان

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به ادامه روند افزایش دما در استان طی روزهای پیش رو ، وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده را نیز دور از انتظار ندانست.

مازیار غلامی ظهر جمعه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات جنوبی به منطقه است و بر این اساس روند افزایش دما و همچنین وزش باد جنوبی (گرم - بعضی نقاط به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها شدید) تا یکشنبه آینده پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: طی این مدت گاهی با فراهم شدن رطوبت نسبی، در بعضی نقاط جلگه‌ای احتمال پدیده مه دور از انتظار نیست همچنین در بعضی ساعات (به ویژه بعد از ظهر و شب) ضمن تقویت ناپایداری‌های محلی، احتمال وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده مورد انتظار است.


غلامی آسمان امروز را صاف تا قسمتی ابری، وزش باد (به طور غالب جنوبی به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها)، گاهی افزایش ابر و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده عنوان و برای فردا (شنبه) نیز آسمان استان را صاف تا نیمه ابری، افزایش دما، وزش باد جنوبی (گرم / بعضی نقاط به ویژه ارتفاعات و دامنه‌ها شدید) پیش بینی کرد.


وی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با ۳۰ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا در استان را با ۱۵ درجه مربوط به دیلمان و ماسوله ذکر کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان بیشینه امروز دمای رشت را ۲۹ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان را ۲۰ درجه عنوان کرد.


۷۲۹۶/‏۲۰۰۷