فتح خرمشهر اشاعه دهنده الگوی نبرد انقلابی درجهان است

اصفهان - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی حضرت سید الشهدا (ع) گفت: فتح خرمشهر و هشت سال دفاع مقدس الگویی برای اشاعه دفاع و نبرد انقلابی در جهان است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار جواد استکی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، افزود: امروز مردم مظلوم یمن، لبنان، افغانستان و عراق با پیروی به این الگو در برابر متجاوزان ایستادگی می‌کنند.
وی با بیان اینکه امروز ترامپ مردم ایران را تروریست دانسته است، افزود: این نسبت‌ها به ملت شریف ایران و نیروهای مسلح آن در حالی است که آنها در یمن و غزه و سایر نقاط جهان کشتار می‌کنند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی حضرت سید الشهدا (ع) افزود: نیروهای مسلح ایران اسلامی در هر جایی که حاضر می‌شود برای کمک و خدمت و یاری مردم حضور پیدا می‌کنند که نمود آن در امداد رسانی به مردم در سیل و زلزله مشهود است.
وی با اشاره به اشغال خرمشهر توسط رژیم بعث، ادامه داد: دشمن پس از اشغال خرمشهر ۳۰ هزار نیرو در این شهر مستقر کرد و آنچنان ظرفیتی از نظر تجهیزات و امکانات در آن ایجاد کرد که به اذعان کارشناسان جنگی می‌توانست تا ۲۰ سال درمنطقه بماند.
سردار استکی ادامه داد: مردم ما و نیروهای مسلح ما با تاسی به امام خود اجازه ندادند شهری از این کشور در اشغال دشمن بماند.
وی گفت: افزود: روحیه شهادت طلبی، توکل به خدا، طهارت روح، اطاعت پذیری و ایثار ملت ایران در قالب مکتب دفاعی انقلاب اسلامی موجب شد که از سختی‌های این عملیات عقب نشینی نکنند و در نهایت در سوم خرداد این شهر با عنایت الهی فتح شد.
سردار استکی تاکید کرد: ملت ایران امروز نیز با اطاعت از ولایت و ادامه راه امام (ره) برابر دشمن ایستاده است و همانگونه که دهها کشور جهان را در جنگ به شکست وادار کردیم در این برهه نیز در عرصه‌های دیگر نیز پیروزی‌های بزرگ را رقم خواهیم زد.
سوم خرداد سالگرد آزاد سازی بندر خرمشهر از دست ارتش بعث عراق در سال ۶۱ است.
۷۱۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =