مدارس فاقدامکانات گرمایشی مناسب در استان اردبیل اجازه فعالیت ندارند

اردبیل-ایرنا- مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت:به مدارس فاقد امکانات گرمایشی استاندارد در این استان اجازه فعالیت داده نخواهد شد .

دولت لطفی روز جمعه در حاشیه بازدید از سیستم‌های گرمایشی مدارس خلخال به خبرنگار ایرنا افزود: با پایان امتحانات در مدارس استان، استاندارد سازی آن دسته از مدارسی که تاکنون برای مناسب سازی سامانه گرمایشی آنها اقدامی نشده، آغاز می‌شود.
وی بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا ۲ سال آینده تمام مدارس استان اردبیل به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند.
او گفت: دولت در سال‌های اخیر منابع اعتباری قابل توجهی را برای اجرای طرح استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس اختصاص داده که اگر این روند تا دو سال آینده تداوم پیدا کند ما هیچ گونه مدرسه غیراستاندارد در استان نخواهیم داشت.
لطفی با بیان اینکه به هیچ وجه به مدارس غیرانتفاعی فاقد تجهیزات و امکانات گرمایشی استاندارد مجوز فعالیت داده نمی‌شود، اظهارکرد: مسئولان مدارس غیردولتی موظف هستند ظرف یک سال آینده سیستم گرمایشی خود را استاندارد کنند.
مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: هر چند صاحبان برخی واحدهای آموزشی غیردولتی در این زمینه مقاومت می‌کنند، اما ما آماده تحویل بخاری‌های هرمتیک استاندارد به مدارس هستیم تا به سهولت و راحتی از این سامانه گرمایشی در مدارس استفاده شود.
لطفی با بیان اینکه تعداد اندکی از مدارس غیردولتی به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده‌اند، گفت: از ۹۱۷ مدرسه غیردولتی و پیش دبستانی استان ۷۰۰ واحد سیستم گرمایشی غیراستاندارد دارند که باید هر چه سریع‌تر این واحدهای آموزشی به سیستم گرمایشی مناسب مجهز شوند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته عملیات استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی ۳۲ مدرسه در مناطق شهری و روستایی خلخال از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل تکمیل شد افزود: استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی مدارس باقیمانده نیز اجرا می‌شود.


۷۱۱۹/‏۶۰۱۶


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =