۱۱۹ شناسنامه امدادی برای سیلزدگان سربیشه صادر شد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سیل 2 روز گذشته در شیرگ آقا سربیشه سبب خسارت جدی به منازل مسکونی شد که ضمن تجهیز سایت های اسکان اضطراری ۱۱۹ شناسنامه امدادی برای سیلزدگان صادر شده است.

محمدرحیم شهریاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اعلام خبر وقوع سیل در پنج شهرستان استان خراسان جنوبی بلافاصله نیروهای امدادی و عملیاتی وارد عمل شدند اما با توجه به شدت بارندگی‌ها بیشترین خسارت‌ها در شهرستان‌های سربیشه و درمیان گزارش شد.


وی گفت: روستای شیرگ آقا از توابع شهرستان سربیشه بیشترین خسارت را با یک نفر فوتی داشت که ضمن بازدید میدانی استاندار خراسان جنوبی، ستاد مدیریت بحران استان صبح پس از روز حادثه (دیروز پنجشنبه) به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: مراحل امداد و خدمات رسانی توسط تمامی دستگاه‌های خدمت رسان در این ستاد جمع بندی شد و تخلیه گل و لای منازل مسکونی در اولویت قرار گرفت که نیروهای امدادی با کمک شهرداری و ارتش در کمترین زمان ممکن تمامی منازل حادثه دیده را با کمک لجن کش‌ها تخلیه کردند.


وی تصریح کرد: از بدو ورود نیروهای امدادی ۲ سایت اسکان اضطراری در مدرسه و مسجد روستا برپا شد و خدمات امدادی به حادثه دیدگان در حال انجام است.


شهریاری با بیان اینکه تاکنون ۱۲۰ بسته غذایی بین حادثه دیدگان این روستا توزیع شده است گفت: ستاد عتبات عالیات و ارتش جمهوری اسلامی هم از روز گذشته اقدام به تهیه و توزیع غذای گرم بین حادثه دیدگان کردند.


وی توزیع ۴۰۰ تخته پتو، ۲۰۰ موکت و ۸۰ دستگاه چادر را از دیگر اقلام توزیع شده بین سیل زدگان شهرستان سربیشه ذکر کرد.


شهریاری از حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی از صبح امروز در روستای شیرگ آقا خبر داد و افزود: میرجعفریان به صورت میدانی از وضعیت امدادرسانی و خدمات رسانی بازدید می‌کند.


سامانه بارشی از روز سه شنبه گذشته در خراسان جنوبی فعال شد و بارش رگباری باران روز چهارشنبه در برخی شهرستان ها شدت گرفت که موجب جاری شدن روان آب و سیلاب شد.
این سامانه موجب سیلاب و خسارت در شهرستان های سرایان، طبس، بیرجند، درمیان و سربیشه شد که خسارت ها در سربیشه و درمیان بیشتر است.


سیل فروردین ماه امسال نیز در خراسان جنوبی خساراتی مالی برجا گذاشت.


۳۲۱۵*۳۰۲۸
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =