رئیس اتاق بازرگانی سمنان: صنایع صادرات محور نیازمند حمایت ویژه هستند

سمنان- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: واحدهای صنعتی و صادرات محور استان برای حفظ اشتغال پایدار و رونق اقتصادی نیازمند حمایت ویژه دولت هستند.

علی اصغر جمعه ای روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: فشار تحریم های اقتصادی به واحدهای صنعتی صادرات محور سمنان رو به افزایش است و دولت با اتخاذ ساز و کارهای مشخص برای رفع مشکلات این واحدها بیشتر تلاش کند.


وی خاطر نشان کرد: واحدهای راهبردی صنعتی مانند اتوبوس سازی در شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان فعالیت دارند که دولت باید به فکر رفع گرفتاری این واحدها باشد.


رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان ادامه داد: این واحدها اکنون با مشکلات ارزی، تامین مواد اولیه و ثبت سفارش کالاهای تولیدی مواجه هستند که با رفع مشکلات این واحدها توسعه استان سمنان نیز شتاب می گیرد.


جمعه ای تصریح کرد: نگاه دولت به واحدهای صنعتی بزرگ باید ویژه باشد و برای جبران نقدینگی این واحدها، تسهیلات چند میلیارد ریالی در اختیارشان قرار گیرد.


وی اضافه کرد: حمایت دولت با ارایه تسهیلات هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی از بخش صنعت سمنان در یکسال گذشته مطلوب بوده و ادامه این روند مانع تعطیلی این واحدها می شود.


رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان گفت: زیرساخت های سرمایه گذاری برای توسعه و اشتغال استان فراهم است و حمایت دولت از بنگاه های اقتصادی در سال ۹۸ با تمام قوا ادامه یابد.


به گزارش ایرنا، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.


۷۳۳۹/۶۱۰۳