۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 1013
کد خبر: 83325571
۰ نفر
پایگاه های انتقال خون البرز درلیالی قدر فعال هستند

کرج - ایرنا - مدیرکل انتقال خون البرز گفت: پایگاه های انتقال خون این استان درشب های قدر فعال بوده و اهداء کنندگان خون می توانند به این پایگاه ها مراجعه کنند.

محمد رضا مهدی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پایگاه‌های توحید کرج و مرکز جامع اهدای خون مهربانو در روزهای سوم، پنجم و هفتم خرداد ماه از ساعت ۱۷ الی ۲ بامداد دایر هستند.
وی اضافه کرد: ساعات کاری اداره کل انتقال خون البرز (گلشهر) روز جمعه سوم خرداد ازساعت ۱۷ الی ۲ بامداد و در روزهای چهارم، پنجم، هفتم و هشتم درنوبت صبح از ساعت ۹ الی ۱۳ و در نوبت شب درروزهای چهارم و هشتم ازساعت ۱۹ الی ۲۳.۳۰ و در روزهای پنجم و هفتم تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد داشت.
وی یادآورشد که همچنین پایگاه خونگیری امام زاده محمد (ع) نیز روزهای سوم، پنجم و هفتم ازساعت ۲۰ الی ۲ بامداد فعال است.
مهدی زاده خاطرنشان کرد که به علت پایین بودن طول عمر برخی از فرآورده‌های خونی از جمله پلاکت‌ها، انتقال خون نیازمند دریافت خون به صورت مستمر و روزانه است.
وی با اشاره به استقبال مردم برای اهدای خون گفت: با توجه به نیاز روزانه بیماران، مردم اهدای خون را به زمان خاصی موکول نکنند و در طول سال، این امر خداپسندانه را تکرار کنند.
وی افزود: روزه داران در صورت صرف وعده سحری مناسب همراه با مایعات کافی می‌توانند در ساعات اولیه روز با مراجعه به مراکز، خون سالم خود را اهدا کنند.
مهدی زاده با اشاره به اینکه اداره کل انتقال خون البرز با تأمین به موقع خون و فرآورده‌ای خونی در سلامت جامعه نقش تأثیر گذاری دارد، افزود: برای فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ اهدای خون اطلاع رسانی گسترده موثر است.
۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =