وحدت و همدلی رزمندگان موجب پیروزی خرمشهر شد

کرج - ایرنا - مشاور رهبر معظم انقلاب در نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: وحدت و همدلی موجب پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر شد.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم غلامحسین دربندی شامگاه پنجشنبه در دومین همایش فاتحان عشق در مصلای امام خمینی (ره) شهرستان فردیس استان البرز افزود: در عملیات فتح خرمشهر همه نیروها اعم از ارتش، سپاه، بسیج، روحانیت و جهاد سازندگی با وحدت و یکدلی خود ارتش صدام بعثی را که از حمایت استکبار برخوردار بود، شکست دادند.
وی اضافه کرد: عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر شکست صدام و ارتش صدام نبود بلکه شکست استکبار بود.
دربندی گفت: به خاطر این حماسه بزرگ حضرت امام راحل (ره) فرمودند که ما در جنگ پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم و در جنگ ابهت ۲ ابر قدرت شرق و غرب را شکستیم.
وی اظهار داشت: ارتش صدام آمده بود در خرمشهر بماند و روی در و دیوار این شهر نوشته بودند که آمده ایم بمانیم و این نیروی ایمان رزمندگان اسلام بود که توانست ارتش بعث عراق را از خرمشهر بیرون کند.
امیر دربندی با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس توسط جوانان و نوجوانان مدیریت شد، افزود: شهید بهنام محمدی نوجوان بسیجی یکی از این رزمندگان بود که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه جنگ‌هایی که امروز در دنیا رخ می‌دهد با ۲ هدف اصلی توسعه و کشور گشایی و پر کردن جیب و منافع افراد است، اظهار داشت: تنها نبردی که در روی کره زمین رخ داد و این ۲ هدف را نداشت دفاع مقدس جمهوری اسلامی بود.
دربندی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمنان با نگهداشتن یاد و خاطره‌های شهدا نیز مشکل دارند، گفت: مشکل آنها این است که گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن حججی ها، موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.
وی با بیان اینکه ۲ مؤلفه انس با قرآن و همراه داشتن عکس امام (ره) در همه رزمندگان مشترک بود، افزود: رزمندگان برای کشور جان خود را نثارمی کردند و در راه اهداف والای امام (ره) به شهادت می‌رسیدند.
در پایان مراسم از مادران شهدای شهرستان فردیس استان البرز تجلیل به عمل آمد.
۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =