۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 1051
کد خبر: 83325509
۰ نفر
فرسودگی شبکه آبرسانی علت قطعی آب روستای کرکهرک است

قصرشیرین- ایرنا- اهالی روستای «کرکهرک» از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین به مدت چهار روز است که با قطعی آب شرب مواجه هستند و این امر ساکنان این روستا را با توجه به گرمای هوا با مشکلاتی روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، روستای کرکهرک از توابع بخش مرکزی قصرشیرین، آخرین روستای حوزه استحفاظی شهرستان گیلانغرب در بحث تامین آب شرب است که با توجه به مصرف بی رویه روستاهای پایین دست و همچنین فرسودگی شبکه خط انتقال آب، هرساله در فصل تابستان با قطعی های مکرر چند روزه آن هم در گرمای طاقت فرسا مواجه می شود.
به گفته مسئولان آب و فاضلاب روستایی در صورت مصرف بهینه و مدیریت مصرف توسط روستاییان، آب به اندازه کافی وجود دارد و مردم می توانند تابستان و دیگر ایام سال را بدون دغدغه و نگرانی هرگونه کمبود و یا قطعی آب پشت سر بگذارند.

**فرسودگی شبکه آبرسانی دلیل قطعی آب روستای کرکهرک
فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به اینکه شبکه انتقال آب روستای کرکهرک فرسوده است، شکستگی دلیل قطعی آب شرب چهار روز گذشته این روستا است.
مرادعلی تاتار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون سه اکیپ مشغول کار هستند تا قطعی آب این روستا برطرف شود.
وی اظهار کرد: در مدتی که اهالی روستا با قطعی آب شرب مواجه هستند با استفاده از سه دستگاه تانکر آبرسانی سیار به این روستا ها انجام می شود.
وی ابراز امیدواری کرد که امروز شاهد رفع مشکل قطعی آب این روستاها باشیم.
رییس اداره آب و فاضلاب روستایی قصرشیرین نیز گفت: متاسفانه در چند سال گذشته اهالی ۲ روستای چم امام حسن و کرکهرک با حدود ۴۰۰ مشترک، به دلیل اینکه در انتهای خط انتقال آب شرب شهرستان گیلانغرب قرار دارند، با مشکل کم آبی و قطعی های مکرر مواجه شده اند.
حشمت الله احمدی افزود: به دنبال مصرف بی رویه آب توسط روستاهای پایین دست شهر گیلانغرب، روستاهای کرکهرک و امام حسن (ع) با افت فشار و قطعی مواجه می شوند.
وی اظهار کرد: هم اکنون سه اکیپ از شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و اسلام آبادغرب مشغول کار هستند تا مشکل قطعی آب روستای کرکهرک را برطرف کنند و مردم بتوانند دوباره از آب شرب در منازل خود استفاده کنند.
وی گفت: تامین آب شرب روستاهای کرکهرک و چم امام حسن (ع) از سمت قصرشیرین منوط به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است که اگر این اعتبار تامین شود می توانیم شاهد احداث شبکه انتقال برای آبرسانی از سمت قصرشیرین به این روستاها شاهد باشیبم.
رییس آب و فاضلاب روستایی قصرشیرین گفت: البته در صورتی که مردم روستاها رعایت کنند و مدیریت مصرف را داشته باشند و از مصرف آب برای سبزی و صیفی و غیره اجتناب کنند آب به اندازه کافی وجود دارد.
احمدی عنوان کرد: متاسفانه شاهد برداشت غیرمجاز از آب شرب و همچنین مصارفی غیر از آب شرب برای کشاورزی و غیره در روستاها هستیم و همین باعث قطعی های مکرر آب شرب در کرکهرک و چم امام حسن (ع) می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد و دارای ۲ بخش مرکزی و سومار است که بخش مرکزی این شهرستان دارای ۲۸ روستای خالی از سکنه و ۲۵ روستای دارای سکنه می باشد.
شهرستان قصرشیرین در مجموع یک هزار و ۳۰۰ مشترک آب و فاضلاب روستایی دارد.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =