۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1009
کد خبر: 83325503
۰ نفر
قطع برق در بخش های قم مشکل ساز است

قم - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهرستان قم گفت: قطع برق در بخش های مختلف قم در حال تبدیل شدن به یک موضوع مشکل ساز برای مردم است.

جواد ایل سعادتمند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا، افزود: قطع مکرر برق در بخش‌ها و مناطق روستایی استان، موجب وارد شدن خسارت به لوازم و تجهیزات صنعتی و خانگی مردم می‌شود که باید از آن در این شرایط سخت اقتصادی، جلوگیری کرد.
وی گفت: قدیمی بودن خطوط انتقال برق با وجود رشد جمعیت در بخش‌های مختلف قم یکی از عوامل به وجود آمدن مشکل قطعی برق است که برای رفع آن باید شبکه توزیع برق در مناطق شهری و روستایی هرچه سریع‌تر بهینه سازی و اصلاح شود.
وی ادامه داد: دسترسی همه ساکنان مناطق روستایی قم به آب سالم و بهداشتی یکی دیگر از مسائل مورد توجه شورای شهرستان است که تاکنون اقدامات مؤثری در این رابطه صورت گرفته اما تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله است.
سعادتمند گفت: با وجود گران شدن بهای واگذاری انشعابات و قیمت آب در مناطق روستایی همچنان برخی از ساکنان این مناطق در دسترسی به آب سالم و بهداشتی با مشکل مواجه می‌شوند که حل آن نیازمند همکاری بیشتر مسئولان شرکت آب و فاضلاب روستایی و سایر دستگاه‌های اجرایی قم است.
وی بیان کرد: افزایش کمی و کیفی راه‌های دسترسی به شهرها و روستاهای قم نیز از دیگر موضوعات دارای اولویت برای اعضای شورای شهرستان است، چرا که راه دسترسی مناسب، مهمترین پیش نیاز برای توسعه پایدار این مناطق به شمار می‌آید.
وی با اشاره به مشکل کمبود اعتبارات در بخش‌های قم، افزود: دسترسی نداشتن به اعتبارت مورد نظر در شهرهای قم، باعث ایجاد مشکل برای ارائه خدمت در شهرداری‌ها شده است و برخی از شهرها هم اکنون توسط سرپرست اداره می‌شود که برای رفع این مشکل اعضای شوراهای اسلامی به دنبال استفاده از ظرفیت‌های قانونی افزایش اعتبارات و همچنین بهره گیری از افراد توانمند برای مدیریت شهری مناطق مورد نظر هستند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان قم در ادامه به لزوم تأسیس شهرک گلخانه‌ای برای ایجاد اشتغال پایدار برای ساکنان شهر قنوات قم اشاره کرد و گفت: اگر این شهرک با حرکت جهادی مسئولان در نزدیکی قنوت دایر شود بیش از ۷۰ درصد مشکل اشتغال جوانان بومی این شهر حل خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین این شهر دارای قابلیت‌های گردشگری ویژه ای در حوزه کویر نوردی است که در صورت جذب سرمایه گذار و حمایت مسئولان می‌تواند سهم مهمی در توسعه گردشگری طبیعی قم و ایجاد درآمد پایدار برای مردم منطقه داشته باشد.
شهر قنوات با ۱۵ هزار تَن جمعیت و ۲۸۷ هکتار مساحت در بخش مرکزی و در ۱۰ کیلومتری شهر قم واقع شده و کار اصلی مردم این شهر کشاورزی و دامپروری است.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش جعفریه، کهک، مرکزی، خلجستان و سلفچگان است؛ همچنین قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.
۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =