۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1009
کد خبر: 83325497
۰ نفر
قم ظرفیت احداث سالن بین المللی تنیس روی میز را دارد

قم- ایرنا- رئیس هیات تنیس روی میز قم گفت: با توجه به ظرفیت های بالای این رشته ورزشی در استان، در صورت تخصیص زمین، ظرفیت احداث سالن بین المللی این رشته ورزشی در قم وجود دارد.

مهدی عموئیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه هم اکنون هشت سالن اختصاصی تنیس روی میز در قم فعالیت می‌کنند، افزود: چهار تیم از قم در دو بخش آقایان و بانوان در لیگ‌های مختلف کشوری فعالیت می‌کنند که از این تعداد سه تیم در لیگ دسته یک جوانان و نوجوانان، یک تیم در لیگ برتر آقایان و یک تیم نونهالان و نوجوانان بانوان نیز در لیگ دسته یک حضور دارند.
وی ادامه داد: تیم قم سال گذشته در لیگ برتر تنیس روی میز در جایگاه پنجم قرار گرفت که در تلاش هستیم که در دوره جدید این رقابت‌ها این تیم به جمع سه تیم اول لیگ ارتقا یابد ضمن اینکه فصل گذشته دو تیم از قم نیز به صورت مشترک به مقام سوم لیگ سده یک کشور دست یافتند.
وی با اشاره به اقدام‌های انجام شده برای حضور قوی در دومین دوره مسابقات ملی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه تیم هیأت تنیس روی میز قم در دوره اول این رقابت‌ها در بخش تیمی و انفرادی موفق به کسب مقام سوم شد، امسال برای حضور قوی‌تر در این رقابت‌ها از ابتدای سال جاری اردوهای آماده سازی در استان شروع شده است.
عموئیان، اظهار داشت: با توجه به اینکه در بخش پسران شانس بیشتری برای کسب مدال داریم، سرمایه گذاری بیشتری در این بخش صورت گرفته است تا بتوانیم در دومین رقابت‌های استعدادهای برتر ورزشی جایگاه بهتری نسبت به سال گذشته کسب کنیم.
وی با اشاره به دستاوردهای مهم تنیس روی میز استان گفت: برای نخستین بار در سال گذشته دو ورزشکار قم در بخش آقایان موفق به کسب مدال بین المللی شدند ضمن اینکه تنیس روی میز بازان این استان هشت مدال انفرادی و تیمی را در رقابت‌های کشور تصاحب کردند.
رئیس هیأت تنیس روی میز قم با بیان اینکه برای نخستین بار یکی از تنیس روی میز بازان آینده دار استان موفق به حضور در یکی از لیگ‌های اروپایی شود گفت: پویا وفایی جوانان خوش استعداد تنیس روی میز قم اولین لژیونر این استان است که موفق به حضور در لیگ ترکیه شد.
وی ادامه داد: این جوان مستعد تنیس روی میز استان از جمله امیدهای قم برای عضویت در تیم ملی جوانان و حضور در رقابت‌های آسیایی است.
عموئیان با اشاره به برگزاری دو مرحله استعدادیابی در سطح مدارس استان گفت: با همکاری خوب ایجاد شده میان هیأت تنیس روی میز و آموزش و پرورش، مراحل مختلف استعدادیابی در سطح مدارس استان انجام شده و نفرات برگزیده با حضور مربیان برتر استان تحت آموزش قرار گرفته اند.
رئیس هیأت تنیس روی میز قم با اشاره به ظرفیت‌های فنی سخت افزاری تنیس روی میز در استان ادامه داد: با توجه به اینکه اداره کل ورزش و جوانان قم در سال‌های اخیر توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت‌های و حمایت از این هیأت داشته است، هم اکنون این هیأت از نظر مکان و سالن‌های اختصاصی هیچگونه کمبودی در ندارد.
۴۰۰ ورزشکار آقا و ۱۵۰ ورزشکار خانم به صورت حرفه‌ای در رشته تنیس روی میز قم فعالیت می‌کند. بیش از ۳۰ مربی و ۲۰ داور فعال در رشته تنیس روی میز در قم فعالیت دارند.
۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =