۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 796
کد خبر: 83325493
۰ نفر
چین با لایحه تحریم دریای جنوبی از سوی آمریکا مخالفت کرد

پکن- ایرنا- چین اعلام کرد با هرگونه لایحه تحریمی از سوی کنگره آمریکا در ارتباط با فعالیت های چین در دریاهای جنوبی و شرقی مخالف است و آن را برنمی تابد.

لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در جمع خبرنگاران اعلام کرد فعالیت‌های چین در دریای جنوبی از جمله ساخت و سازهایش در این منطقه جزو موارد حق حاکمیتی محسوب می‌شود.
وی افزود آمریکا حق ندارد فعالیت‌های چین را که در منطقه تحت حق حاکمیت خود انجام می‌گیرد، هدف قرار دهد و یا بخواهد افراد و یا شرکت‌های مرتبط با این برنامه‌ها را تحریم کند.
او هشدار داد که هر اقدامی از سوی آمریکا برای هدف قرار دادن اشخاص حقیقی و حقوقی و تحریم کردن آنها به دلیل فعالیت‌هایشان در دریای جنوبی چین می‌تواند ضربه جدی به روابط دو کشور بزند.
گروهی از سناتورهای آمریکایی که چین اقدامات آنها را مخرب توصیف کرده است در حال بررسی و تلاش برای تصویب لایحه تحریم‌های دریاهای جنوبی و شرقی چین هستند.
بر اساس این لایحه دولت آمریکا می‌تواند دارایی‌های اشخاص حقوقی و حقیقی را که در این مناطق فعالیت می‌کنند و در ساخت و سازهای ذی ربط شرکت دارند، در داخل خاک آمریکا مسدود کند.
بر اساس این لایحه اقداماتی که باعث شود تا صلح و ثبات و امنیت در این دریاها به خطر بیفتد، هدف قرار خواهد گرفت و مرتکبان آن مورد تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت.
در این لایحه قید شده است که وزارت خارجه آمریکا باید هر شش ماه گزارشی درباره فعالیت‌های شرکت‌ها و افراد مرتبط با طرح‌های دریاهای جنوبی و شرقی چین به کنگره ارائه کند.
این لایحه سناتورهای آمریکایی ساخت جزایر مصنوعی، ساخت پایگاه‌ها و اپراتورهای مخابراتی، جزیره سازی و ساخت فانوس‌های دریایی را هدف قرار می‌دهد.
آساق **۲۳۱**۱۹۰۴**

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =