میانگین بارندگی در کرمانشاه به 780 میلی متر رسید

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش های سال زراعی جاری در استان از اول مهر 97 تا سوم خرداد 98 به 780 میلیمتر رسیده که نسبت به دوره بلند 69 درصد رشد داشته است.

علی محمد زوراوند روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین بارش‌های سال زراعی گذشته استان در مدت زمان یاد شده حدود ۵۳۲ میلی متر بوده که امسال با رشد ۴۷ درصدی در بارش‌ها روبرو بوده‌ایم.


وی همچنین در خصوص پربارش ترین شهرهای استان در سال زراعی جاری نیز گفت: از ابتدای مهر سال گذشته تاکنون پاوه با یک هزار و ۴۶۰ میلی متر بیشترین بارش‌ها را به خود اختصاص داد، ضمن اینکه بارش در این منطقه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۹۷ درصد رشد داشته است.


زواروند افزود: گواور با یک هزار و ۵۶ میلی متر، جوانرود با یک هزار و ۲۳ میلی متر، کرندغرب با ۹۱۹ میلی متر، گیلانغرب با ۹۱۵ میلی متر و ثلاث باباجانی با ۹۱۰ میلی متر بارش در رده‌های دوم تا ششم شهرهای پربارش استان که میانگین بارش در آنها به بیش از ۹۰۰ میلی متر رسیده، قرار گرفتند.


معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال زراعی جاری روانسر، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب نیز بیش از ۸۰۰ میلی متر بارش داشته‌اند، افزود: شهرهای کنگاور، سرارود، صحنه، هرسین، حمیل، گهواره و ماهیدشت نیز میانگین بارش‌های سال زراعی امسال آنها به بیش از ۷۰۰ میلی متر رسیده است.


وی در خصوص کم بارش ترین شهرهای استان در سال زراعی ۹۷- ۹۸ نیز گفت: سومار با ۴۲۲ میلی متر، سنقروکلیایی با ۵۰۸ میلی متر و کوزران با ۵۹۶ میلی متر کم‌ترین بارش‌های امسال را به خود اختصاص دادند.


زوراوند همچنین میانگین بارش‌های امسال شهر کرمانشاه را نیز ۶۸۹ میلی متر عنوان کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۲۹ میلی متر بوده ۶۱ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۵۹ درصد رشد داشته است.


۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =