۱.۵ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد تصفیه خانه شهر ریجاب اختصاص یافت

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت آب و فالاب شهری استان کرمانشاه، از تصویب یک میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار از محل بازسازی مناطق زلزله زده برای ایجاد تصفیه خانه آب شهر ریجاب خبر داد.

رضا داوودی روز جمعه در گفت و گو با ایرن، ا در خصوص کدورت آب شهرهای ریجاب و کرندغرب، افزود: در این شهرها هر از گاهی شاهد کدورت آب به دلیل وقوع زلزله و سیل بوده‌ایم که این کدورت قابل رؤیت و تا یکی ۲ روز اول قابل مشاهده بوده و اکنون این کدورت نیز برطرف شده است.


وی با بیان اینکه کدورت آب ریجاب در روزهای ابتدایی نیز کاملاً کنترل شده بود، افزود: با توجه به اینکه منبع تأمین آب شهر ریجاب که همان سراب ریجاب است، از منابع کارستیکی است، این منبع تأمین پس از هر بار بارندگی و زلزله دچار کدورت می‌شود.


معاون بهره برداری شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه از آبرسانی سیار و بسته بندی شده به مردم این منطقه در زمان کدورت خبر داد و گفت: در مدتی که کدورت وجود داشت، ما آبرسانی سیار به منطقه داشتیم و همچنین آب بسته بندی و بطری شده در اختیار مردم قرار گرفته است.


داوودی همچنین از تصویب اعتباراتی برای ایجاد تصفیه خانه آب در این منطقه خبر داد و تصریح کرد: با توجه به این مشکل مردم منطقه و پیگیری شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه و همچنین استاندار، برای ایجاد تصفیه خانه آب از محل اعتبارات بازسازی مناطق زلزله زده مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان مصوب شده است.


وی عنوان کرد: بر اساس مصوبه مذکور شرکت آبفای شهری و همچنین آب منطقه‌ای استان کرمانشاه به صورت مشترک پیگیر احداث تصفیه خانه آب اضطراری شهر ریجاب هستند.


وی در خصوص برنامه زمانبندی برای بهره برداری از این پروژه گفت: این تصفیه‌خانه طبق پیش‌بینی صورت گرفته در صورت تأمین اعتبارات و منابع موردنیاز تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید و ریجاب و روستاهای تحت پوشش آن از آب تصفیه شده استفاده خواهند کرد.


شهر ریجاب از توابع شهرستان دالاهو با بیش از ۱۳ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.


۳۰۳۳/‏۸۰۶۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =