۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۵
کد خبرنگار: 1086
کد خبر: 83325452
۰ نفر
دستوری برای کنار گذاشتن «سلطانی» نگرفتم

تهران- ایرنا- تهیه کننده ویژه برنامه «جشن رمضان» گفت: دستوری رسمی برای کنار گذاشتن «شهره سلطانی» از این برنامه نداشتیم.

در هفته ای که گذشت تغییرات و تحولات زیادی در سازمان صدا و سیما رخ داد؛ همچنین تصمیمات و عملکرد جدید مسئولان این سازمان حاشیه های بسیاری را نیز در بر داشت. یکی از این حاشیه ها مربوط می شد به کنار گذاشتن «شهره سلطانی» از ویژه برنامه جشن رمضان که از روزهای ابتدایی ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه پنج سیما رفته و قرار است تا آخرین روز رمضان نیز از این شبکه پخش شود.
سلطانی بازیگر تلویزیون و سینما همراه با جواد رضویان دو مجری این برنامه بودند ولی چند روز پیش این جشن رمضان بدون حضور سلطانی روی آنتن رفت. یوسف صیادی در غیاب این بازیگر در کنار جواد رضویان این برنامه را اجرا کردند.
فقط چند ساعت پس از غیاب سلطانی از عکسی از این هنرمند همراع با یک سگ در فضای مجازی منتشر شد. کاربران فضای مجازی ادعا کردند که سلطانی به خاطر این عکس ممنوع التصویر شده است و نمی تواند اجرایش را در جشن رمضان ادامه دهد. این کاربران همچنین صحبت های اخیر رهبر انقلاب اسلامی و علی عسکری ریاست سازمان صدا و سیما را از جملع دلایل این تصمیم دانستند.

**شبکه پنج تذکر گرفت
روابط عمومی شبکه پنج سیما در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره تایید و تکذیب ادعای کاربران فضای مجازی اعلام کرد: رئیس سازمان صداوسیما بنابر پیگیری یکی از اعضای شورای نظارت بر صداوسیما تذکری به شبکه پنج و شبکه سه سیما داد تا جلوی استفاده از چنین مجریانی که رفتار و سبک زندگی‌شان مغایر با سبک زندگی ایرانی ــ اسلامی است گرفته شود.
این تصمیم بر توقف خانم بازیگر از اجرای «جشن رمضان» بلافاصله بعد از تذکر رئیس سازمان صداوسیما انجام شد. سیدمحمد هاشمی اصل تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی هم از حضور یوسف صیادی خبر داد که در 10 شب دوم به‌عنوان بازیگر مجری کنار سیدجواد رضویان حضور دارد. احتمالا 10 شب سوم هم شخص دیگری به این گروه اضافه خواهد شد.

** باید برای همه بازیگران همین قدر حساس بود
سید محمد هاشمی اصل تهیه کننده جشن رمضان نیز در گفت و گو با ایرنا در این باره توقف اجرای این هنرمند گفت: از ابتدا قرار بود در جشن رمضان هر 10 روز یک‌ بار مجریان تغییر کنند. 
وی افزود: همچنین ما اتاق فکری داریم که متشکل از مدیر گروه شبکه و مسئولان دیگر است که اینگونه مسائل در این اتاق فکر مطرح شده و درباره اش تصمیم گرفته می شود. تصمیم تیم برنامه ساز برای تغییر مجری پس از ده روز با تصمیم اتاق فکر درباره کنار گذاشتن برخی هنرمندان به خاطر سبک زندگی شان با یکدیگر همزمان شد اما باید بگویم که من به عنوان تهیه کننده این برنامه دستور رسمی از مقامات و مسئولان دریافت نکردم. 
این تهیه کننده ادامه داد: سگ در دین اسلام نجس است. تبلیغ سگ بازی ضد شئونات اسلامی در ایران است. نمی توان در رسانه جمهوری اسلامی روی آنتن رفت اما قوانین کشور و شئونات اسلامی را رعایت نکرد. اگر من از ابتدا چنین عکسی را می دیدم مطمئنا با این هنرمند همکاری نمی کردم. 
هاشمی همچنین با اشاره به اینکه باید درباره دیگر بازیگران و افرادی که در سازمان صدا و سیما فعالیت دارند هم حساس عمل کرد، گفت: امیدوارم این حساسیت ها به روی تمام افرادی که در صدا و سیما فعالیت دارند اعمال شود نه فقط درمورد چند بازیگر.

فراهنگ**9210**9494**9121

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =