۱۰۹ زندانی جرائم غیرعمد استان چشم انتظار کمک های مردمی هستند

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: ۱۰۹ زندانی جرائم غیرعمد استان با بدهی ۵۰ میلیارد ریال چشم انتظار کمک های مردمی هستند.

رضا استاجی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در فاروج اظهار داشت: از این تعداد پنج زندانی مربوط به این شهرستان است.

وی شمار زندانیان جرایم غیرعمد استان در سال گذشته را ۳۰۹ نفر دانست که از این تعداد ۱۳ نفر مربوط به شهرستان فاروج بود.

وی بیان داشت: بدهی زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان فاروج ۶ میلیارد ریال بود که با توجه به اینکه شکات سال گذشته از ۵۰ درصد حق خود گذشتند و با مبالغ کمک شده از سوی ستاد دیه و خیران، ۱۳ زندانی شهرستان آزاد شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: خیران شهرستان فاروج به تعهدات خود در جشن گلریزان سال گذشته پایبند بوده و ۱۰۰ درصد این تعهدات وصول شد.

وی همچنین گفت: خیران شهرستان فاروج در جشن گلریزان سال گذشته ۲۰۰ میلیون ریال کمک یا تعهد پرداخت کمک داشتند که ۱۰۰ درصد وصول شد و برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان هم یک میلیارد و۴۸۰ میلیون ریال از سوی ستاد دیه پرداخت شد.

استاجی گفت: با توجه به برگزاری جشن گلریزان در سطح شهرستان فاروج و جمع آوری مبلغ ۵۷۰ میلیون ریال از سوی خیران، این رقم بعلاوه کمک‌های چند برابری ستاد دیه، برای آزادی زندانیان شهرستان، البته پرونده‌های فاقد کیفری مؤثر هزینه می‌شود.

شهرستان فاروج فاقد زندان است، زندانیان این شهرستان در زندان شهرستان شیروان نگهداری می‌شوند.