۳ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۸
کد خبر: 83325407
۰ نفر
سالروز فتح خرمشهر در آستارا گرامی داشته شد

آستارا-ایرنا- سالروز فتح خرمشهر طی آئینی با حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های شهدا و ایثارگران در مزار شهدای گمنان آستارا گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده لشکر عملیاتی سپاه قدس گیلان غروب پنجشنبه در این آئین گفت: عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، تجلی پیروزی ایمان و ارزش‌های الهی بر قدرت نظامی و نماد مقاومت شجاعانه ملت ایران در برابر زیاده خواهی دشمنان نظام و انقلاب بود.
سردار محمد علی حق بین اضافه کرد: ایمان، اخلاص و روحیه ایثارگری و مقاومت از جمله دلایل پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس بود و شهدا راه انقلاب را برای ما هموار کردند و برای تثبیت در این مسیر باید به آرمان‌های آنها و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی عمل کنیم.
وی ادامه داد: جنگ در سوریه به مراتب از جنگ در دیگر کشورهای منطقه سخت‌تر است و بسیاری از شهدای مدافع حرم با وجود درک نکردن جنگ تحمیلی، برای حفظ ناموس و حریم ولایت از جان خود گذشتند.
حق بین افزود: امروز دشمنان به دنبال نفوذ بر اندیشه‌ها هستند و باید آگاهانه اندیشه‌های ناپاک را شناسایی کنیم تا دشمن در اجرای توطئه‌های خود ناکام بماند.
خاطره گویی تعدادی از رزمندگان آستارایی حاضر در عملیات آزاد سازی خرمشهر و مداحی و قرائت شعر در وصف شهدا از دیگر بخش‌های این آئین بود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۶ شهید، ۷۱ آزاده و ۶۱۵ جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.
۷۱۰۵ / ‬ ۷۱۲۴/‌۲۰۰۷